Ексклюзиви
четвер, 18 серпня 2011 14:46

Унікальний курорт на Закарпатті завалили сміттям
11

Фото: Фото: Віктор Гомоль

Знамените солоне озеро Кунігунда на околиці селища Солотвино Тячівського району на Закарпатті помітно обміліло. Відпочивальники нарікають на сміття та необлаштованість курорту.

"Це ж раніше був унікальний курорт. Люди приїздили сюди, щоб полежати в солоній воді. Озеро порівнювали із Мертвим морем. Через високу концентрацію солі вода виштовхувала тіло. Можна було лежати на воді й газету читати. А тепер води стало жабі по коліна та щей сміття гори лежать. Спеціально приїхав, щоб показати це незвичне місце дітям, а тут немає що дивитися", - нарікав Андрій Демчук із Луганська.

Щороку в Солотвино приїздять тисячі туристів. Найвідоміше із місцевих солоних озер називається Кунігунди. Раніше його глибина сягала до восьми метрів. У ньому лікувальна ропа та сульфідна грязь. Посередині озера острів.

"Бридко у воду заходити. Вчора купалися, а в метрі від нас пропливло людське лайно. У воді лежать поліетиленові пакети, пластикові пляшки. Так занапастили. А ще за вхід на пляж здирають по п'ять гривень. Не має лежаків, грибочків від сонця, душу. Щоб помитися, то йдемо на базу відпочинку. Там за три гривні дозволяють холодною водою сполоснутися. У воді безліч якихось огидних червоних комах. Вони там просто кишать", - обурилася Олена Мельник із Волинської області.

Науковці пояснюють, що в умовах такої високої концентрації солі у воді живуть ракоподібні – артемії.

"Ймовірно йдеться саме про цих ракоподібних. Вони поширені по всьому світу. В Україні, зокрема, живуть у солоних озерах Криму, одеських лиманах. Артемії не становлять жодної загрози здоров'ю людини. Вони не кусаються й не спричинюють заражень, якимись інфекційними хворобами. Єдине, що туристам може бути просто не приємно купатися в такій воді з артеміями", - пояснила Тетяна Гусаковська, біолог з Рівненського державного гуманітарного університету.

Навколо солоних озер у Солотвино є літні бари й бази відпочинку. За кімнату без зручностей просять 150 грн. Холодильник один на поверх. Він закривається навісним замком. Кімната із туалетом і душем коштує від 300 грн. Чим далі від озера, тим ціни на житло нижчі. Найдешевше знімати кімнати в селищі. Деякі бази відпочинку звели власні басейни з солоною водою. День купання у них коштує від 10 грн.

Зараз ви читаєте новину «Унікальний курорт на Закарпатті завалили сміттям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути