Опублікували пам'ятку, що треба робити під час обстрілів.
Треба негайно прямувати до укриття у разі повідомлення про загрозу обстрілу чи бомбардування. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями, інформує Запорізька обласна військова адміністрація.
Для укриття можна використовувати цокольні та підвальні приміщення будинків, підземні паркінги та підземні переходи.
Якщо ваше житло розташоване в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою) – це допоможе уникнути розльоту уламків скла.
1) У разі, якщо потрапляння під обстріл стрілецькою зброєю, тобто з пістолетів, автоматів, гвинтівок, кулеметів треба сховатися в захищеному приміщенні подалі від вікон та дверей.
"Це може бути: ванна кімната, сходовий майданчик під'ізду. Якщо це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль. Дотримуйтесь "правила двох стін": обирайте для переховування тут частину оселі, яку від зовнішнього середовища відділяє дві стіни", – нагадують в ЗОВА.
На відкритій місцевості треба лягти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-якиий виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки.
Тіло повинно бути в безпечному положенні. В ЗОВА радять згрупуватися і лягти в позу ембріона.
"Розверніться ногами в бік стрілянини, прикривши голову руками, та відкрийте рот. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде впродовж бодай 5 хвилин", – йдеться в дописі.
2) Якщо ви почули свист снаряда, а за 2-3 секунди — вибух, відразу падайте на землю. Закрийте руками або сумкою голову. Після вибуху першого снаряду швидко пошукайте місце, де можна сховатися. Потрібно знаити хоча б мінімально заглиблене укриття.
Для схованки підіидуть: підземні переходи, метро, укриття, канава, траншея, яма, широка труба водостоку під дорогою, високии бордюр, каналізаціинии люк.
"Якщо обстріл застав вас у транспорті, вимагайте негайної зупинки и відбіжіть якомога далі від дороги, лягайте на землю. Закривайте долонями вуха та відкривайте рот: це врятує від контузіі", – радять в ЗОВА.
Небезпечно ховатися в під'іздах, під арками, на сходових маиданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільноі техніки, автозаправних станціи. Є загроза опинитись під завалом або травмуватися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Є військові РФ, які навмисно пускають ракети "не туди" – розвідка
3) Якщо ви почули залп запуску, бачите димний слід снаряда в повітрі вдень або спалах уночі, є ймовірність, що ви потрапили під артилерійський обстріл системами залпового вогню (наприклад, БМ-21 "Град"), то одразу падайте на землю, закривайте руками або сумкою голову.
Перечекайте перший обстріл лежачи, а далі ховайтеся в безпечному заглибленому приміщенні. Вибирайте місце в кутку та недалеко від виходу для того, щоб миттєво залишити будинок у випадку попадання снаряду.
Залишайтеся в укритті мінімум 10 хвилин після завершення обстрілу, адже існує загроза иого відновлення.
4) Обстріл дронами-камікадзе Shahed-136?
Ці дрони гучні. Коли наближаються, у повітрі добре чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили.
"Почули звук двигуна десь поруч – оцініть становище навколо й тримайтеся осторонь від адміністративних будівель, стратегічних та військових об'єктів.
Знайдіть укриття та перечекайте атаку", – йдеться в дописі.
У понеділок, 10 жовтня, Росія масовано вдарила по мирних містах і селах. Агресор цілями визначив саме об'єкти критичної цивільної інфраструктури й центральні райони густонаселених українських міст.
Обстріли продовжилися і на наступний день.
Під час масованого ракетного удару постраждала інфраструктура понад 10 населених пунктів у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій і Донецькій областях.
Росіяни вночі запустили вісім іранських ударних дронів по об'єктах критичної інфраструктури в Миколаївській області. Усі дрони знищили сили протиповітряної оборони.
Коментарі