Міністри закордонних справ країн Північноатлантичного Альянсу 4 квітня офіційно підтримали розробку багаторічної програми підтримки України.
Вона допоможе Україні зблизитись із НАТО. Про це на пресконференції за підсумками засідання Комісії Україна-НАТО заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ, передає "Європейська правда".
"Ми розробимо багаторічну ініціативу підтримки України, яка допоможе забезпечити умови оборони України, здійснити перехід від обладнання та доктрин радянської епохи до стандартів НАТО та підвищити оперативну сумісність з НАТО", – зазначив він.
За словами генсека НАТО, цей крок демонструє "довгострокову відданість Альянсу Україні та наближає Україну до євроатлантичної сім'ї".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стане членом НАТО – Столтенберґ
"Члени Альянсу чітко дали зрозуміти, що ми залишаємось відданими політиці відкритих дверей НАТО. Ми заохочуємо Україну продовжувати шлях реформ – навіть у важкі часи. Ми обговорили важливість антикорупційних заходів, верховенства права та прав меншин", – зазначив він.
Столтенберг також нагадав, що очікує на участь президента Володимира Зеленського в саміті Альянсу в липні.
Генсек НАТО ще в понеділок анонсував погодження старту розробки багаторічної програми підтримки для України, яка передбачатиме й підтримку по завершенні війни з Росією.
За даними ЗМІ, він також просить країни-члени виділяти по €500 млн на рік для Комплексного пакета допомоги Україні, через який вона отримує нелетальну допомогу.
У вівторок відбулось перше засідання Комісії Україна-НАТО з 2017 року, коли був ухвалений освітній закон, проти якого виступає Будапешт.
Пентагон оголосив про новий пакет допомоги для України на $2,6 млрд.
Він містить зокрема додаткові боєприпаси для HIMARS, ЗРК Patriot, а також артилерійські снаряди. Пакет складається з двох частин, повідомляє пресслужба Міноборони США.
Перша, на $2,1 млрд, фінансується з Ініціативи сприяння безпеці України, в межах якої зброя замовляється у виробників, а не береться із запасів американських збройних сил.
Решта $500 млн, які припадають передусім на боєприпаси, надійдуть у межах президентської Ініціативи зі скорочення озброєнь, яка дозволяє лідеру США в надзвичайних ситуаціях передавати зброю із американських запасів.
Коментарі