Ексклюзиви
Вівторок, 22 березня 2011 08:42

У Дніпропетровську люди воюють з Московськими попами за Будинок органної музики

У Дніпропетровську люди воюють з Московськими попами за Будинок органної музики

У Дніпропетровську музиканти та інші мешканці міста влаштували акцію протесту проти передачі будівлі Будинку органної та камерної музики у власність Дніпропетровської єпархії Української православної церкви (Московського патріархату).

В акції взяли участь більш як 100 чоловік. Мітинг пройшов перед Будинком органної та камерної музики.

Виступаючи на мітингу, директор органного будинку Ніна Голікова заявила, що Дніпропетровська обласна рада не приймала рішення про передачу будівлі з обласної комунальної власності у власність церкви.

"Я вважаю, що немає необхідності церковнослужителям мати ще одну, 35-у церкву в Дніпропетровську. А органний будинок — він один. Ми увійшли в 10 найкращих органних залів Європи. Нас визнали всі європейські музиканти, вони хочуть сюди", - сказала вона.

За словами директора, трудовий колектив Будинку органної та камерної музики звернувся до Генеральної прокуратури України, прокуратури Дніпропетровської області, а також Апеляційного господарського суду області про скасування мирної угоди про передачу права власності на будівлю УПЦ (МП) як незаконне.

Як зазначила Голікова, відповідно до цієї угоди музиканти будуть знаходитися в Будинку органної та камерної музики 10 років на умовах оренди приміщення, поки не буде побудована нова будівля, куди перевезуть орган.

Під час акції протесту народний депутат України Святослав Олійник також заявив, що він звернувся до ЮНЕСКО з приводу незаконної передачі церкви Будинку органної та камерної музики, в якому встановлений унікальний для України орган фірми Зауер. "ЮНЕСКО має пояснити керівництву України, зокрема президенту Януковичу, що не можна за рейдерськими схемами захоплювати установи культури в інтересах однієї церковної конфесії", - сказав депутат.

У свою чергу, голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Вілкул заявив, що між обласною радою і церквою знайдено консенсус, який дозволить протягом 10 років музикантам розміщуватися в Будинку органної музики.

Раніше в Дніпропетровську УПЦ МП на підставі судового вирішення Господарського суду Дніпропетровської області оволоділа територією і приміщеннями спеціалізованої школи-інтернату для дітей з вадами в розумовому і фізичному розвитку, на місці якої до 1925 року знаходився Свято-Тихвинський жіночий монастир.

Зараз ви читаєте новину «У Дніпропетровську люди воюють з Московськими попами за Будинок органної музики». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1332
Голосування Скільки часу Олексій Михайличенко протримається на посаді головного тренера київського "Динамо"?
  • 1) до зими
  • 2) до літа
  • 3) два роки
  • 4) повністю відпрацює трирічний контракт
Переглянути
Погода