У Бангладеші винесені вироки прикордонникам - учасникам кривавого заколоту "Бангладешських стрільців" 2009 року, що забрав життя 74 чоловік. Тоді в серед загиблих опинилися 57 офіцерів.
108 бунтівників засуджені до семи років позбавлення волі, ще 549 отримали різні терміни від чотирьох місяців до шести років, передає агентство AP. Дев'ять прикордонників були виправдані.
Свою вину визнав 31 обвинувачений, троє з яких були згодом звільнені, інші віддані під суд. Розгляд справи тривало 48 днів. Всього на лаві підсудних знаходилися 666 чоловік. У березні обвинувачуваних було 668, проте двоє з них померли з невідомої причини.
Нагадаємо, повстання "Бангладешських стрільців" відбулося в лютому 2009 року. Воно спалахнуло в столиці і всього за добу поширилося по всій країні. Під час конфлікту було вбито 74 людей, в основному офіцери, яких бунтівники брали в заручники.
Таким чином повстанці намагалися домогтися поліпшення свого матеріального стану. Пізніше вони заявили, що виступали проти дискримінації, вимагаючи рівної оплати праці та інших пільг, якими користувалися армійські воєначальники.
Бунт спалахнув під час святкування "Тижня Бангладешських стрільців". Напередодні заколоту штаб-квартиру прикордонної служби відвідала прем'єр-міністр країни Хасіна Вазед. Невдоволення військових викликало те, що керівництво не стало обговорювати їхні вимоги з главою уряду. Повстання було припинено після того, як влада пообіцяла пробачити заколотників і не піддавати їх карному переслідуванню. Однак згодом це рішення було скасовано, коли були виявлені поховання з десятками убитих офіцерів.
Корпус "Бангладешські стрілки" знаходиться в підпорядкуванні міністерства внутрішніх справ країни і налічує понад 60 тис. осіб. Історія прикордонного війська нараховує 200 років, вони зіграли помітну роль у війні за незалежність країни в 1971 році.
Коментарі