Українці, які намагаються виїхати з тимчасово захоплених територій, можуть потрапити у російські "фільтраційні табори".
Там до людей можуть застосовувати тортури, бити їх, допитувати та тримати без їжі і води. Подробиці окупаційної "фільтрації" дізналися у BBC.
У "фільтраційних таборах" в українців відразу забирають телефони та вивчають їхні соцмережі. Також їх повністю роздягають та перевіряють татуювання, шукають синці на плечах та пальцях, які могли залишитися від застосування зброї.
Якщо загарбники виявляють щось підозріле для них, то це може призвести до побиття та тортур, під час яких можуть застосувати електричний струм. Деяких людей примусово відправляють до РФ.
Українець, який опинився на "фільтрації" розповів, що видалив всі файли з телефону, але соцмережі почистити не зміг, тому що в Маріуполі не було інтернету. Терористи намагалися відновити файли через комп'ютер у його телефоні, а на сторінці в Instagram знайшли допис, де він зазнає, що пишається президентом Володимиром Зеленським, а росіянам радить вирушати додому "за російським кораблем". За це його побили.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Справжній концентраційний табір" - показали, де росіяни катують цивільних на Донеччині
В іншого чоловіка, який виявився вчителем історії, у телефоні знайшли слово "рашист". За це його теж побили, зокрема, ногами, після чого заявили, що він розповсюджує "проукраїнську пропаганду".
У нього питали про "події 2014 року", коли Росія окупувала Крим та розв'язала війну на Донбасі, а також змушували погодитися, що ця війна була нібито громадянською. Також виявили фото обкладинки книжки з літерою "Г" та подумали, що йдеться про Гітлера.
Після цього вчителя перевели до в'язниці, де в камері з чотирма двоповерховими ліжками було 24 людини. Через кілька днів його відпустили на підконтрольну Україні територію.
За словами людей, терористи катують українців до непритомності, застосовуючи струм та удари. Людей можуть відпустити, якщо вони погодяться їхати в Росію.
Також у таких "таборах" існують приміщення, яке називають "кліткою". Людей там залишали без їжі та води, а в туалет змушували ходити на очах у інших - в куток.
Один з колишніх в'язнів висловив думку, що таким чином росіяни хочуть показати "свою абсолютну силу".
Деяким українцям, яких вивезли в Росію, вдалося повернутися в Україну або виїхати до інших країн, де безпечно.
Росіяни на тимчасово окупованих територіях створили щонайменше 20 фільтраційних таборів і в'язниць. Херсонська та Запорізька області є одними з лідерів за кількістю викрадень російськими військовими в Україні.
Катування, гендерне насильство, викрадення людей стало "частиною російської політики зі зламування волі мешканців окупованих територій України".
Коментарі