На Дніпропетровщині затримали мешканця села Вищетарасівка Нікопольського району, який шпигував за позиціями HIMARS і далекобійних гаубиць М777 на південному напрямку.
Поплічника ворога затримали під час виконання чергового завдання Росії. Його чекає від 15 років до довічного, повідомили 29 жовтня у Службі безпеки України.
"Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного російського агента в ході контрдиверсійних заходів у прифронтових районах. Серед основних його завдань було виявлення можливих бойових позицій реактивних систем HIMARS і далекобійних британських гаубиць М777 поблизу лінії фронту. Крім того, зловмисник коригував численні ракетні удари по Нікополю, зокрема по об'єктах енергетичної інфраструктури, та "звітував" окупантам про наслідки повітряних атак", – пише відомство.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вимагав $150 тис. хабаря: працівника СБУ спіймали "на гарячому"
Ворожим поплічником виявився місцевий житель, якого після початку повномасштабного вторгнення завербували представники спецслужб Росії. Місцевий житель фіксував та передавав інформацію щодо місць дислокації, переміщення підрозділів, військової техніки та запуску безпілотних літальних апаратів Збройних сил України. Дані з GPS-координатами об'єктів інформатор передавав представникам РФ через месенджер Telegram.
"Також агент надіслав представнику РФ координати розташування ЗСУ з посиланням на Google Maps, які в цей час вели обстріл військових об'єктів ворога, та повідомлення з вимогою терміново завдати удар по позиціях українських військових", – ідеться у повідомленні.
У ході обшуку за місцем мешкання підозрюваного вилучено мобільні телефони, комп'ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.
Затриманому вже повідомили про підозру у державній зрададі. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
У Харкові затримали завчасно впровадженого агента ФСБ, який розвідував позиції українських військ на східному фронті. Зловмисник також передавав окупантам геолокації міської інфраструктури. Саме за його "наводкою" агресори здійснили ракетні удари по будівлі обласної державної адміністрації та ще сімох цивільних об'єктах.
Зрадником виявився колишній працівник правоохоронних органів, якого завербував кадровий співробітник ФСБ під час перетину російського кордону 2019-го. Після отримання оперативного псевдоніму та проходження інструктажу, зокрема щодо заходів конспірації, зловмисника перевели в "режим очікування".
Коментарі