У листопаді 368 людей отруїлися чадним газом, з них 20 померли.
Лише за перший тиждень грудня 97 людей отруїлися, 14 померли. Про це повідомив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.
"За статистикою МОЗ, за листопад 368 людей в Україні отруїлися чадним газом, з них 92 дитини, 20 померли. Генератори мають використовуватися лише на відкритому повітрі та якомога далі від віконних і дверних отворів. Якщо є глуха стіна, допускається один метр. Якщо немає – шість метрів", – наголосив він.
Хорунжий додав, що купувати потрібно лише сертифіковану продукцію в ліцензованих точках продажу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно встановлювати генератор: поради рятувальників
"Під'єднуємо не самостійно, нехай це робить фахівець. Заправляємо генератор не під час роботи. І майте поруч вогнегасник", – підкреслив він.
Пресофіцер зазначив, що частина випадків отруєння чадним газом – від пічного опалення.
"Важливо подивитися, щоб не було тріщин на печі, прочистити димарі. Якщо використовуєте вдома піч, котел або інші пристрої, що генерують тепло й пов'язані з горінням, встановіть датчик газу", – підкреслив Хорунжий.
За останні три тижні Україна імпортувала 136 тис. генераторів. Їхня загальна сума становить майже $88 млн. З них – 32 тис. генераторів завезли за митною пільгою, наданою Кабінетом міністрів 9 листопада.
Українці вже понад місяць живуть в умовах енергетичного тероризму росіян. Пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок ракетних обстрілів підняли попит на обладнання та пристрої, що дозволяють пережити тимчасові відключення електроенергії. Серед них "рятівником" українців зараз став генератор. Gazeta.ua розібралася з тим, які генератори вибирати для дому та як з ними поводитися.
Коментарі