У МВС і СБУ працюють над тим, щоб заслати якомога більше агентів в терористичні організації.
Про це у своєму Facebook розповів радник міністра МВС Антон Геращенко.
"З часів відомого терориста - стукача Євно Азефа ніхто не придумав більш ефективного способу боротьби з тероризмом, ніж наявність у середовищі терористів своєї агентури. І ми в МВС, а СБУ у себе, працюємо над тим, щоб у нас було побільше агентів всередині терористичних організацій. Але не завжди можна передбачити на жаль...", - написав він.
За словами Геращенка, він спеціально оприлюднив цю інформацію, для того щоб терористи знали, про те, що у МВС думають і роблять все для того, щоб ускладнити, а потім і зробити неможливою їхню роботу з дестабілізації обстановки в областях, не задіяних в АТО: "Щоб вони відчували себе терористами-камікадзе, що йдуть на черговий теракт, як на останній у своєму житті, так як ,швидше за все, загинуть при спробі до втечі".
"Якщо мій пост читає хтось з потенційних терористів або диверсантів, то повідомляю, що за Кримінальним Кодексом України передбачена відповідальність за вчинення терористичного акту, що спричинило людські жертви, у вигляді довічного позбавлення волі. Якщо людських жертв вдалося уникнути, як у двох терактах у Харкові, то відповідальність може бути - позбавлення волі на строк від 5 до 10 років", - додав він.
Крім того, радник глави МВС зазначив, що Законом карається також співучасть у вчиненні терористичного акту та фінансування теракту: "Так, наприклад, співучасник терористів - це особа яка знала, що хтось буде стріляти в Харкові по обласному військкомату і не донесла на нього в МВС або СБУ. Вона може отримати від 3 до 8 років в'язниці за те, що знала про підготовку теракту, але не донесла. При цьому особа, яка настукала на співтоваришів-терористів і попередила терористичний акт, може бути звільнена від відповідальності, при умові, що раніше не вчиняла тяжких та особливо тяжких злочинів. У цьому випадку, покарання за рішенням суду може бути менше, так як повідомлення про запобігання терористичного акту буде однозначно трактуватися, як пом'якшуюча провину обставина".
Коментарі
1