Деякі села Чернігівщини, розташовані поблизу російського кордону, спорожніли через ворожі обстріли.
Після виведення своїх військ з території Чернігівської області росіяни не припинили обстріли прикордоння. Про це повідомляє ТСН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Згорілі архіви СБУ, понівечені бібліотеки й церкви: які культурні пам'ятки Чернігова постраждали від війни
У населених пунктах, що постійно зазнають обстрілів, люди майже не виходять з погребів.
"Угруповання ворожі не збільшуються у кількості, вони залишаються приблизно такими ж, але вони не є наступальними, не є ударними угрупованнями. Вони у такому вигляді лише для оборони їхнього державного кордону", – зазначила офіцер служби зв'язків з громадськістю ОК "Північ" Світлана Халімоненко.
Обов'язкової евакуації для жителів прикордонних сіл немає, утім лише з однієї Семенівської громади на російсько-українському кордоні виїхали близько тисячі осіб.
"До нас не хочуть їхати за продукцією нашою, бо бояться, бо тут стріляють, не хочуть їхати виконувати якісь роботи, дорожні чи ще якісь. От у нас закрився банк минулого тижня з формулюванням, що тут небезпечно… Там три робочі місця, там три і все це так сніговим комом накочується, в негатив проживання на кордоні", – каже голова Семенівської громади Сергій Деденко.
Старости більш віддалених від кордону населених пунктів обліковують порожні хати для заселення тих, хто наважується на переїзд.
Декому з тих, хто сьогодні живе на Чернігівщині, доводиться залишати свою домівку через росіян не вперше. Зокрема, родина В'ячеслава та Оксани перебралася до Кам'янської Слободи (10 км від російського кордону) у 2016 році – з окупованого у 2014 році Алчевська на Луганщині. Тепер їм довелося тікати знову.
"Там просиділи два роки під обстрілами і знову у нас "прильоти", нас як труснуло. Що робити там в Алчевську з тим, що нажили? Все покинули. В Кам'янці нажили і все кинули і знову… Я скоро збожеволію", – каже жінка.
Під час останнього інтенсивного обстрілу Кам'янської Слободи, розказує В'ячеслав, родина дві доби просиділа в погребі. Тоді було понад шість десятків прильотів. В їхньому будинку пошкоджені вікна, у сусідів – знищено будинки і вбито худобу.
Їхній сусід Василь також був змушений переїхати подалі від кордону. Чоловік каже, що за звичкою досі спить одягнутим, щоб в разі обстрілу тікати.
"Обстріли щодня з гармат, що повз, що на нас, нерви не витримали", – каже чоловік.
Вимушені переселенці тим не менш кажуть, що вірять в ЗСУ і очікують, що навесні займатимуться власними городами.
На деокупованому прикордонні Чернігівщини знайшли одразу два схрони боєприпасів, залишених військовими Російської Федерації.
Придатні боєприпаси передадуть на потреби Збройних сил України, повідомила 16 вересня Державна прикордонна служба. Непридатні – знищать.
Коментарі