Співробітники Служби Безпеки України провели роз'яснювальні бесіди з користувачами інтернету, які атакували державні сайти в період з 31 січня по 2 лютого. Можливість порушення кримінальних справ не коментується. Про це повідомив керівник підрозділу СБУ Валентин Петров.
За його словами, в період атак було встановлено близько 5 тис активних користувачів.
"Зі значною частиною ми провели роз'яснювальні бесіди", - сказав Петров.
Він підкреслив, що за дії користувачів мережі, які порушують роботу держорганів, передбачається кримінальна відповідальність, як і за будь-який інший злочин в реальному світі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слідчого скандальної справи EX.UA із органів не звільняли
Нагадаємо, що після закриття популярного файлообмінника EX.ua МВС в кінці січня, десятки держсайтів працювали з перебоями через масовані DDOS-атаки.
Петров вважав за краще не коментувати питання журналіста про те, чи були заведені кримінальні справи. Він додав, що часто сайти "досили" неповнолітні з домашніх комп'ютерів, коли дізналися, "що закрився їх улюблений EX.ua. І батьки були вкрай здивовані, почувши про те, чим займаються їхні діти".
Петров додав, що за 2011-початок 2012 року на сайти держорганів було скоєно 105 спланованих атак угрупованнями з Ірану, Алжиру та Туреччини. Він підкреслив, що сайти не захищені в достатній мірі. Зокрема, в дата-центрах, де вони зберігаються, часто не передбачені резервні інтернет-канали.
Нагадаємо, що сайт EX.UA був закритий міліцією 31 січня. На закриття найбільшого українського файлообмінника інтернет-громадськість відреагувала негайно. У той же день через DDoS-атаки перестав працювати офіційний сайт МВС. Пізніше в результаті атак перестали працювати офіційні сайти президента, Верховної Ради, Кабміну, СБУ, Нацбанку, а також Партії регіонів. Зі змінним успіхом роботу цих сайтів відновили. "Регіонали" відреагували на хакерські атаки скаргами в СБУ і Генпрокуратуру.
Коментарі
16