Сполучені Штати та їхні союзники мають розвідувальні дані, що Росія, можливо, готується застосувати хімічну зброю проти України.
Москва прагне активізувати свій невпевнений військовий наступ через все більш жорстокі напади на кілька українських міст. Про це заявили офіційні особи США та Європи в п'ятницю, 11 березня, передає The Washington Post.
"Представники служби безпеки та дипломати заявили, що розвіддані вказували на можливу підготовку Росії до розгортання хімічних боєприпасів. Та попереджали, що Кремль може спробувати провести атаку під чужим прапором, намагаючись покласти провину на українців чи, можливо, західні уряди. Офіційні особи говорили за умов анонімності через делікатний характер питання", - зазначено в матеріалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити у разі хімічної атаки або аварії на хімпідприємтсві — МОЗ
Оскільки офіційні особи США та Європи відмовилися описати характер розвідувальних даних, неможливо було визначити, наскільки вона може бути значною.
"Це більше, ніж нагальна проблема. Очевидно, що загроза зросла", — сказав один із європейських чиновників про перспективи хімічної атаки з боку Росії.
Високопоставлений представник НАТО додав, що Росія "готовить ґрунт для хімічної атаки або атаки із застосуванням біологічної зброї".
Будь-яке застосування отруйних газів в Україні порушить міжнародний договір про заборону такої зброї. І стане небезпечним поворотом у двотижневому воєнному наступі Росії на Україну. Росія, яка мала величезні запаси хімічної та біологічної зброї під час холодної війни, за останні три роки застосувала заборонені нервово-паралітичні речовини як мінімум у двох замахах на політичнихопонентів президента Володимира Путіна. У тому числі як мінімум один раз за межами її кордонів, за даними західної розвідки.
Офіційні особи США вже кілька днів публічно попереджають, що Росія може здійснити операцію під чужим прапором і застосувати в Україні хімічну зброю.
Звинувачення випливли, коли Росія повторила заяви про те, що Сполучені Штати та Україна керують секретними лабораторіями з біологічної зброї у Східній Європі — твердження, яке адміністрація Байдена відкинула як "повну нісенітницю" та "відверту брехню".
Коментарі