Окупаційні війська РФ продовжують транспортувати і зберігати значну кількість боєприпасів біля Чорнобильської атомної електростанції.
Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
"Відзначається продовження мілітаризації російськими окупаційними військами зони відчуження Чорнобильської АЕС.
Це серйозно підвищує ризик пошкодження ізоляційних споруд, що побудовані над четвертим енергоблоком станції після її вибуху в 1986 році.
Таке пошкодження неминуче призведе до потрапляння в атмосферу значної кількості радіоактивного пилу і зараження ним не лише України, але й інших країн Європи.
Окупаційні війська РФ ігнорують загрози", - повідомили.
Десятки тон реактивних снарядів, снарядів для ствольної артилерії, мінометних боєприпасів щодня транспортують підрозділи Східного воєнного округу армії РФ з бази тилового забезпечення, що розгорнута в Наровлянському районі Гомельської області Білорусі.
Транспортний коридор загарбників проходить через місто Прип'ять і в кількох сотнях метрів від ізоляційних споруд атомної станції.
Подальше зберігання боєприпасів здійснюється в сусідньому до Прип'яті місті Чорнобиль, що також знаходиться на незначній відстані від АЕС.
У Чорнобилі окупанти розгорнули тимчасовий пункт управління угрупуванням військ Східного воєнного округу, а також командний пункт 38-ї окремої мотострілецької бригади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другий Нюрнберг: Велика Британія збирає підписи за трибунал над Путіним
Російські окупаційні війська дедалі частіше використовують старі і некондиційні боєприпаси.
Так 165-а артилерійська бригада з Білогірська Амурської області, що входить до угруповання, отримала дозвіл на використання зазначених боєприпасів.
Це підвищує ризик їхньої детонації навіть при завантаженні та транспортуванні. Факти такої самодетонації боєприпасів на російських військових складах та арсеналах є добре відомими і відбуваються регулярно.
Триває 32 доба героїчного протистояння українців російському воєнному вторгненню.
Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України.
Ворог на тимчасово зайнятих територіях продовжує порушувати вимоги Міжнародного гуманітарного права, вдається до викрадення і залякування місцевих мешканців, утримує цивільних громадян України у заручниках.
У зоні відчуження в районі ЧАЕС, поблизу Славутича через бойові дії горить понад 10 тис. гектарів лісу. Рівень радіаційного фону у повітрі підвищений.
Підпишіться на наш канал в Telegram. Інформуємо про ситуацію в країні
Коментарі