У Києві "працює" дует шахраїв, які виманюють гроші. Підстерігають людей біля банкоматів чи пошти. Один прикидається, що знайшов чиїсь гроші і пропонує їх розділити з випадковим перехожим, а інший стверджує, що це він їх втратив. Про злочинну схему розповіла Олена Машук в групі Los Solomas в Facebook, жінка, сама стала жертвою шахрайства.
"Отримала пенсію на дитину на пошті по вул. Антонова, йшла по доріжці і побачила чоловіка, який щось підбирав у траві на узбіччі. Це пакет. Тут же звертається до мене: "Ось, хтось загубив, не бачили? розгортає, там якісь документи зі страховою і купа валюти", - пише жінка.
Чоловік запропонував їй поділити гроші між собою і відмовився викликати поліцію.
"Він засунув пакет в кишеню, як тут підскочив другий, дуже схвильований чоловік. Він сказав, що загубив пакет і попросив жінку показати речі і гроші, тому що на його купюрах нібито були проставлені печатки. Я, як справжній чесний лох, показую гроші. Він перелічив, подивився в гаманець і віддав. У той момент у мене все відключилося і я втратила обережність від раптовості і швидкості того, що відбувається", - розповіла Машук.
Чоловік, який нібито знайшов гроші, віддав їх другому, потім між ними розгорівся награний скандал. Потерпіла пішла з місця події, і тільки пізніше помітила, що після того, як її "перевіряли", у неї зникла частина грошей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З рахунку смертельно хворої дитини вкрали гроші
"Звичайно ж, я поспішила піти, але через мить схаменулася, відчувши щось недобре. Більше половини грошей зникло. Вони працюють в парі: один молодий, міцний і в кепці, другий старший, чорнявий. Ймовірно," пасуть" в тих місцях, де люди отримують гроші: пошта, обмінники, банки", - написала потерпіла.
У коментарях інші користувачі відзначили, що знають про таку схему шахрайства вже багато років.
"Років двадцять тому попалася так само біля дитячого світу на Дарниці. Так було соромно перед собою, але вони майстри, не дають схаменутися", - поділилася досвідом Ольга Ахмедова.
За минулий рік світова економіка через кіберзлочинців втратила близько $600 млрд. Вони крадуть інформацію в інтернеті, розробляють нові віруси, шкідливі коди і знімають гроші з банківських карток.
Коментарі