За минулий рік світова економіка через кіберзлочинців втратила близько $600 млрд.
Вони крадуть інформацію в інтернеті, розробляють нові віруси, шкідливі коди і знімають гроші з банківських карток, пише "Обозреватель".
"Не варто користуватися основною карткою для покупок онлайн. Відкрийте собі ще одну картку і переводьте на неї гроші траншами. Навіть якщо інформація по вашій картці потрапить в руки зловмисників, ви зможете заморозити останній платіж і не втратите гроші", - каже операційний директор 10Guards Віталій Якушев.
Він порадив завжди користуватися відомими і надійними онлайн-магазинами. Причому платежі мають бути верифіковані Visa, Mastercadr чи 3D Secure. На таких сайтах є спеціальні позначки, наприклад, "Verified by Visa".
Щоб убезпечити себе від шахраїв, експерти радять не встановлювати на комп'ютер і смартфон неліцензійні, зламані програми. Купувати у мережі лише за допомогою власного комп'ютера або телефона. Встановити антивірусне програмне забезпечення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомили про нову шахрайську схему із банківськими картками
"Головний прийом усіх шахраїв - налякати людину. Ваша картка заблокована, вам потрібно якомога швидше підтвердити свою особу, ось зараз прийде пароль на телефон, назвіть його. Людина втрачає пильність і втрачає свої гроші", - розповіли в одному з українських банків.
Ще одна популярна шахрайська схема - "я знайшов ваш паспорт".
Зловмисники знаходять оголошення про втрачений документ. Дзвонять за вказаним номером телефона і погоджуються повернути документ за винагороду. Яку пропонують скинути через термінал.
В Україні виявили нову шахрайську схему отримання особистих даних під приводом подачі колективного позову до банку. Шахраї вимагають використання електронного цифрового підпису клієнтів. У разі "виграшу" позову пропонують клієнтам банку грошову винагороду.
Коментарі