Ексклюзиви
понеділок, 28 листопада 2011 08:48

Під час знесення наметового містечка в Донецьку помер голодувальник
10

Фото: Фото: Тетяна Заровна

Вчора, приблизно о 19.15 у Донецьку влада почала зносити наметове містечко чорнобильців, які протестують проти утисків соціальних гарантій. 40 працівників МВС оточили великий армійський намет, де ночували 20 голодувальників. А працівники МНС звалили її на людей, які знаходилися всередині. Один з учасників акції протесту - 68-річний шахтар-пенсіонер Геннадій Іванович Конопльов з міста Родинське (Донецької області) помер на місці. Він не був чорнобильцем, але приєднався до ліквідаторів на знак солідарності і разом з ними голодував шосту добу.

"Все сталося за кілька хвилин, - розповів учасник акції Микола Ярема. - Вирубили світло, в темряві кілька людей загасили грубки. Майже одночасно зовні вибили кілки і намет звалилася на нас. Це була зрежисована, чітка, злагоджена схема - діяли еменесники, так як намет і генератор належали їм. Міліція просто стояла. Заступників начальників міського та обласного управлінь міліції ми помітили на місці подій".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорнобильцям у Донецьку доводили, що на них подали до суду по "доброті душевній"

"Геннадій Іванович лежав на своїй розкладачці, - розповів учасник голодування Петро Балаклєєць. - Коли нас разом накрило брезентом. Кілька людей в штатському увірвалися в намет, залили пічки-буржуйки водою, і дим повалив у намет. Ми стали кашляти, задихатися, в темряві і метушні нічого не можна було розібрати. На нас потрапляли стійки. Згортаючи намет, вони бігали прямо по людях, які лежали під брезентом. Звернувши, завантажили в "КамАЗ", і тут ми побачили, що погано нашому товаришеві. Він уже не дихав. Намагалися зробити штучне дихання - все марно. Працівники "швидкої", забрали його в машину. Міліція оточила "швидку", не підпускала нас, але ми їх відтіснили, запитали у лікаря - як там наш Геннадій Іванович. Лікар мовчки підняв стрічку кардіограми - показав пряму лінію. Ми зрозуміли, що це все".

Медикам заборонили давати інформацію про смерть Геннадія Конопльова. З наметового містечка бездиханного учасника акції відвезла машина "швидкої допомоги". Але довідкова цієї служби відповідала на дзвінки кореспондента Gazeta.ua, так само як і на дзвінки друзів Геннадія Конопльова, що інформація надійде вранці. По мобільному номеру Геннадія Івановича відповів працівник "швидкої", який заявив, що не має права говорити про стан Конопльова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На донецьких інвалідів-чорнобильців міліція складає протоколи

У той же час прес-служба Донецької облдержадміністрації повідомила, що Геннадій Конопльов помер в машині "швидкої допомоги", а 26 листопада він звертався за медичною допомогою до медиків, які чергували у Пенсійному фонді, з приводу болю в грудях. Чоловікові був поставлений діагноз "ішемічна хвороба серця з ознаками стенокардії" і запропонована госпіталізація, від якої він відмовився. Що стосується намету, то за інформацією ОДА, його демонтаж був проведений співробітниками МНС відповідно до постанови виконавчої служби.

Нагадаємо, суд заборонив чорнобильську акцію протесту ще 23 листопада.

Мешканці наметового містечка вшанували пам'ять Геннадія Івановича хвилиною мовчання. Напередодні Геннадій Конопльов розповідав, що підтримати чорнобильську акцію протесту - обов'язок кожної порядної людини. Геннадій Конопльов в 1993 році дев'ять днів брав участь у голодуванні, домагаючись виплати зарплати гірникам. Він 29 років пропрацював прохідником у шахті. У нього залишилися дружина, син і 3 онуків.

50 учасників акції протесту провели ніч біля багаття під відкритим небом. Вони не мають наміру припиняти пікет біля Пенсійного фонду. У наметовому містечку все ще стоять 15 туристичних наметів, але протестувальники готуються до продовження штурму.

Зараз ви читаєте новину «Під час знесення наметового містечка в Донецьку помер голодувальник». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

60

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути