Із 18 по 20 лютого Україна вшановує пам'ять полеглих учасників Революції Гідності.
Саме у ці дні 2014 року в центрі Києва відбулися масові розстріли учасників Майдану. Серед учасників Революції Гідності були студенти, програмісти, художники, підприємці, вчителі та водії, лікарі й журналісти. Вони вийшли на Майдан, аби висловити свій протест і показати, що проросійському режиму в Україні не місце, нагадують у Київській міській військовій адміністрації.
Саме тоді розпочалася агресія країни-терориста Росії проти України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реалії окупації. Що сталося з Кримом за 9 років?
"Дев'ять років тому Герої Небесної сотні стали першими жертвами російсько-української війни. А Революція Гідності – першою її битвою. Дев'ять останніх років українці, ціною власних життів доводять, що боротьба триває, що Україна не здасться і не змінить свій шлях до Європи, не скориться ворогові і відвоює своє право бути незалежною демократичною країною!" ‒ наголосив голова Київської МВА Сергій Попко.
За його словами, у ці дні українці мають не лише віддати шану Героям Небесної сотні.
"Ми маємо змінити суспільну свідомість – визнавати їх як перших героїв визвольної боротьби за незалежну Україну в сучасній історії!" ‒ додав Попко.
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому президенту Віктору Януковичу. Януковича заочно заарештували у справі щодо злочинів високопосадовців під час акцій протесту у 2014 році. Про це повідомило Державне бюро розслідувань.
2019 року суд заочно визнав Януковича винним у державній зраді і пособництві у веденні агресивної війни. Януковича засудили до 13 років позбавлення волі. Тюремний строк почнуть відраховувати після арешту.
Коментарі