Служба безпеки України продовжує викривати масштабне шахрайство, яким займаються організатори фінансової піраміди "B2B Jewelry". Співробітники СБУ задокументувати нові факти протиправної діяльності, провели нову серію обшуків, а також припинили роботу частини із магазинів мережі.
Про це повідомляють пресслужби СБУ та Офісу генрокурора України.
Представників фінансової піраміди "B2B Jewelry" підозрюють у шахрайстві з фінансовими ресурсами та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом в особливо великих розмірах.
За даними слідства, організатори схеми пропонували громадянам інвестувати свої кошти в піраміду під високі відсотки - від 260 до 416%. Після внесення коштів громадяни отримували підтверджуючий "сертифікат", який не надавав фінансової гарантії. Фіскальний чек при цьому не видавався.
Окрім того, в магазинах можна було придбати ювелірні вироби, за купівлю яких обіцяли поступово повернути суму більшу їхньої повної вартості. Проте вартість коштовностей значно перевищувала ринкову ціну.
Сума збитків, завданих державі в результаті протиправної діяльності вказаної групи складає майже 25,7 млн грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явилося понад 40 фінансових пірамід та сумнівних компаній: хто в переліку
Минулого тижня СБУ провела 26 обшуків за місцем проживання керівництва фінансової піраміди та в магазинах "B2B Jewelry": у Києві та на території Київської, Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Одеської, Харківської, Черкаської областей.
Вилучили документи, які мають доказове значення, ювелірні вироби, печатки юридичних осіб, які використовували під час вчинення злочинів. А також мобільні телефони та комп'ютерну техніку, що містять необхідну слідству інформацію і майно - у тому числі, транспортні засоби, здобуті злочинним шляхом. Серед заарештованого майна - острів у Київській області, куплений за гроші з протиправної діяльності.
Магазини мережі закрили, майно опечатали.
Наразі фігурантами у справі проходять чотири особи - їм вже оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України: шахрайство з фінансами, відмиваня коштів та вчинення злочину групою осіб.
Для одного із підозрюваних СБУ клопотала про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Втім, Печерський районний суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, яке не передбачає будь-яких обмежень на переміщення чи виїзду за кордон.
Заходи із викриття зловмисників проводило Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, слідчі Головного слідчого управління Національної поліції за сприяння Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПС України та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
У парламенті хочуть створити систему обміну інформацією про діяльність шахраїв з державними фінансовими та правоохоронними органами інших країн.
Так планують протидіяти фінансовим пірамідам, притягувати до відповідальності шахраїв, відшкодовувати кошти постраждалим, повідомляють у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку. Відповідний законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді.
Коментарі