Донецькі зоозахисники 14 травня провели акцію протесту проти бездіяльності правоохоронців, які ігнорують "Закон про захист тварин від жорстокого поводження". Глава обласного зоозахисного фонду Людмила Новікова продемонструвала десятки заяв з повідомленнями про масові отруєння і розстріли чотириногих. Жодне з них, вважає Новікова, співробітники МВС не розглянули належним чином. Жоден з догхантерів навіть не був оштрафований.
На акцію протесту прийшли менше десятка активісток. Однак, вони проявили рідкісну наполегливість. Більше години пікетували міське управління міліції, а потім — і обласне. Біля парадних під'їздів до установ розставляли фото вбитих тварин, стелили червону тканину, яка символізувала кривавий струмок. Проголошували у гучномовець обвинувачення у "цинічності та халатності". Вимагали розслідувати всі випадки вбивства собак, розробити заходи щодо попередження масових знищень і закрити доступ до сайту, на якому шкуродери обмінюються досвідом.
Співробітники міліції намагалися втихомирити активісток — переконували написати в канцелярію чергове звернення. Але жінки не заспокоїлися — стоячи під вікнами начальника обласної міліції Романа Романова, кричали: "Виходьте, не бійтеся!", "Не змушуйте нас вживати крайні заходи!", "Ганьба!", "Їхні муки на вашій совісті!".
Протестувальниці наводили приклади того, як працівники міліції відмовляються виїжджати на місця подій, не опитують свідків, не відповідають на звернення. Хоча до кожної заяви зоозахисники докладають фото, відеозаписи і результати експертиз, які проводять за свої гроші.
"Щоразу ми стикаємось із бездушністю і некомпетентністю. Нам демонструють повну необізнаність у законодавчих нормах! Дивуються, що негуманне поводження, виявляється, заборонено. Іноді над нами відверто сміються. Тиждень тому був випадок отруєння собак на донецькому ринку "Привокзальний" і ми почули в райвідділі міліції: "А що з ними робити, якщо не вбивати?" Так органи правопорядку фактично пропагують жорстокість і злочинність", - заявила Людмила Новікова.
Водночас в інтерв'ю кореспонденту Gazeta.ua активістки визнали, що коріння проблеми лежить в негласній політиці місцевих органів влади.
"У Докучаєвську та інших маленьких містах Донецької області приватні підприємці укладають договори з мерами і за їхнім замовленням проводять "зачистку". На кожну собаку у них в бюджеті закладена одна ампула снодійного і два літри бензину. Ми підозрюємо, що розправа відбувається так: собаку спочатку роблять нерухомою, а потім живцем спалюють!" - розповіла Олена Ланюк.
Коментарі
12