Україна наполягає на отриманні чіткої дорожньої карти щодо вступу до Альянсу вже у липневому саміті НАТО у Вільнюсі.
Проте одностайної підтримки серед країн-членів Альянсу поки що немає. Про це на Першій конференції з безпеки в Чорному морі заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, пише ТСН.
Він нагадав, що за останній рік союзники надали Україні безпрецедентну військову підтримку, щоб вона мала змогу себе захистити, на €65 млрд.
"І це продовжиться. НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно. І Альянс підтримує український довгостроковий план євроатлантичної інтеграції", – наголосив Джоане.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба розповів, що Україна хоче від саміту НАТО у Вільнюсі
За його словами, те що відбувається в Європі, також може статися в Азії, а те, що відбувається в Чорному морі, може статися завтра в Тихому океані – де завгодно, якщо Альянс не зробить щось прямо зараз.
"Чорноморський регіон – це плацдарм для Росії, щоб спрямувати свою силу на Африку, на Близький Схід. Тому це стосується не лише Чорного моря. Чорноморський регіон є центром нарощування агресивності та дій Росії вже більше двох десятиліть", – зазначив Мірча Джоане.
Від 2014 року, за словами заступника генсека НАТО, блок збільшив свою присутність у регіоні. У країнах Балтії та Польщі розгорнуто чотири батальйонні групи, які планують збільшити до рівня бригад.
Сполучені Штати разом із Німеччиною та Угорщиною виступають проти намірів інших держав-членів НАТО запропонувати Україні на саміті у Вільнюсі "дорожню карту" для членства в Альянсі.
Члени Альянсу погоджуються, що членство в НАТО не може обговорюватися всерйоз, поки в Україні триває війна.
Однак зросла кількість прихильників ідеї запропонувати Україні "політичний шлях" до членства на саміті у Вільнюсі, що "посилило б" відносини Альянсу й Києва.
Коментарі