Всі медичні підрозділи, які надають допомогу військовим під час АТО, майже повністю доукомплектовані. Про це на брифінгу повідомив директор військово-медичного департаменту Міноборони Віталій Андронатій, передає кореспондент Gazeta.ua.
Велику допомогу державі надають спонсори та волонтери.
Зі слів Андронатія, деякі фармацевтичні фірми вже виділили медичних препаратів на 531 тисячу гривень. Це різноманітні розчини та кровозамінні препарати, антибіотики, противірусні та протизапальні засоби. Вони розподілені між департаментом охорони здоров'я Донецької та Луганської областей, медслужбами Міноборони, СБУ та Нацгвардії.
Також він додав, що Міноборони звернулося Європейського бюро ВООЗ за гуманітарною допомогою. Зокрема, треба 300 тисяч індивідуальних аптечок. Там пообіцяли цю проблему вирішити.
Віталій Андронатій зауважив, що, згідно наказу Міноборони, до індивідуальної аптечки мають входити 2 індивідуальних перев'язночних пакета (закуплено уже 2 мільйони), джгут кровозупиняючий і 1 тюбик з буторфанолом (знеболювальне для поранених з травматичним шоком). Аптечка має бути у фельдшера. Передбачено, що на 10 бійців має бути 1 фельдшер.
"З пакетами і джгутами проблем нема, а от буторфанол виробляє лише 1 завод в Україні, який знаходиться в Горлівці. Він не може виготовити більше 30 тисяч тюбиків у місяць. Нині у нас є 70 тисяч тюбиків, тому нам у Міноборони образливо, коли показують пусту коробку і кажуть, що Міноборони нічим не забезпечує", каже Андронатій.
Коментарі