Київський міжнародний інститут соціології разом з Європейською дослідницькою асоціацією презентували у Львові своє дослідження корупції за 2007-2011 роки.
"Кожна нова влада запроваджує якісь нові антикорупційні заходи й закони, а чи зменшилась насправді корупція? - говорить Світлана Горна, керівник експертної ради Європейської дослідницької асоціації. - За ці роки соціологи побачили зменшення досвіду корупції серед опитаних. Частка втягнутих в корупційні стосунки знизилась із 67% до 60,1%.
Тобто 2007 року 67 людей зі ста на запитання "Чи стикалися ви з корупцією цього року?" казали "так". У 2011-му - 60 опитаних казали "так", - роз'яснює Світлана.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці не вірять у наміри Януковича подолати корупцію - опитування
За дослідженнями, зменшилась частка тих, хто сам пропонує хабар, використовує зв'язки. Однак зросла кількість вимагань. Кожна четверта зустріч із чиновником - це вимагання. Найбільше така тенденція проявляється в Криму та на Сході України. У Черкасах - найменше. Натомість добровільне хабарництво процвітає в Західних областях.
Найкорумпованіші сфери в Україні - це ДАІ, суди, міліція, медицина. У львівській області замість медицини на четвертому місці ставлять вищі навчальні заклади. Хоча по Україні ВНЗ узагалі не потрапили до цього списку, рівень корупції там навпаки менший через упровадження ЗНО.
"Є тенденції в ставленні громадян до корупції. Зросла кількість тих, хто каже, що корупція в жодному разі не може бути виправданою. Усе менше людей дають хабарі добровільно. Може все-таки через кризу, люди грошей не мають?" - припускає Горна.
Відповідальність за знищення корупції громадяни України покладають на Президента.
Коментарі