Колишньому меру Києва Леоніду Черновецькому оголосили підозру за кримінальною статтею - посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
Про це у понеділок, 20 червня, повідомив Офіс генерального прокурора.
Прокуратура заблюрила фото. Проте зі світлини зрозуміло, що йдеться саме про Черновецького.
Наступного дня після початку повномасштабної військової агресії Російської Федерації проти України ексмер на своїй сторінці у Facebook розмістив публікацію.
Заявив про необхідність визнання кордонів терористичних організацій - незаконних утворень ДНР і ЛНР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд заборонив ОПЗЖ
З висновків судової лінгвістичної експертизи публікація містить публічні заклики до зміни меж території і державного кордону України, пише прокуратура.
Розслідуванням справи займається Головне слідче управління СБУ.
Леонід Черновецький був мером Києва з квітня 2006-го по липень 2012 року. Відомий під прізвиськом "Льоня-Космос". Пішов з посади, написавши заяву про відставку.
Переїхав до Грузії. Мешкав з родиною у місті Кобулеті.
У липні 2017 року Генеральна прокурратура оголосила йому підозру в зловживанні службовим становищем, коли був мером. Обвинувачували у незаконній передачі землі людям, наближеним до позбавленого звання президента Віктора Януковича. Слідчі прокуратури отримали дозвіл Печерського суду Києва на затримання Черновецького.
У 2019 році РФ зняла економічні санкції щодо ексмера.
2020-го Черновецький позивався до суду щодо надання російській мові статусу державної. Окружний адміністративний суд Києва повернув йому позов.
8 червня народний депутат від "Слуга народу" Олексій Ковальов написав у Facebook, що співпрацює з російськими окупантами і заявив про "тісну інтеграцію" з РФ.
Державне бюро розслідувань порушило проти нардепа кримінальну справу за статтею - колабораційна діяльність.
З початку повномасштабної російської агресії зареєстрували п'ять кримінальних проваджень щодо державної зради і колабораціонізму, в яких фігурують нардепи, казали в ДБР.
З 2014 року правоохоронці розслідують понад 2 тис. фактів держзради. Але до суду дійшло лише 18%.
Коментарі