Ексклюзиви
середа, 21 березня 2012 16:42

Киянина хочуть посадити за придбання двох брелоків в інтернеті - справу вела СБУ

Киянина хочуть посадити за придбання двох брелоків в інтернеті - справу вела СБУ

23 березня в Солом'янському суді Києва будуть судити столичного системного адміністратора 28-річного Андрія Фенченка. Торік він замовив в китайському інтернет-магазині два брелоки, ліхтарика та складаного ножика.

Чоловіка звинувачують у контрабанді, справу вела Служба безпеки України. Андрію загрожує до семи років в'язниці.

"У травні 2011 року зробив замовлення в офіційно-зареєстрованому магазині Dial Extreme. Покупка обійшлась у майже $40, брелоки були по $11, ліхтарик - $3-4 Все відразу оплатив кредитною карткою", - розповів Андрій Gazeta.ua.

У червні, коли вже підходив термін доставки посилок, Андрій звернувся до свого поштового відділення. Там кілька разів говорили, що посилки ще немає. В довідковій Укрпошти, чоловіка повідомили, що бандеролі вже є, але їх затримала митниця.

"Звернувся до митниці за роз'ясненнями щодо причин затримання, то вони спочатку взагалі сказали, що нічого не затримували, потім все таки прийняли заяву на розшук бандеролей. Два рази писав пояснення про вміст посилок і про те, де і як замовляв. За два місяці мені вручили постанову про порушення кримінальної справи за ст. 201 ч.1 (контрабанда) та ст. 359 ч.1 (Незаконне придбання, використання і продаж спеціальних технічних засобів негласного зняття інформації). Такі брелоки вільно продаються в багатьох українських інтернет-магазинах і за кордоном. Ніде немає ніякого попередження, що вони заборонені. Та й як вони можуть бути забороненими, якщо їх можна використовувати як веб-камеру, і до того ж вони мають видимі роз'єми USB, і світлодіодні індікатори запису. Справу порушували на митниці, потім передали в СБУ. Там сказали, що митниці видніше, якщо порушили справу".

Після цього слідчі з СБУ приходили додому, проводили обшук, пропонували добровільно видати брелоки, які знаходились на митниці, викликали на допити. Намагались вдома провести слідче відтворення, як заходив в інтернет, де замовляв товари.

"Наполягали на тому, що замовлення я міг зробити тільки на домашньому комп'ютері, хоча я їм не говорив, де і як замовляв. Пропонував показати на їхньому комп'ютері як я це робив, - пригадує чоловік. -У вересні був з адвокатом у слідчого. Вразило питання, навіщо мені ліхтарик, якщо ввечері на вулиці ліхтарі світять?!"

28 лютого слідчий вручив Андрію дві постанови про порушення кримінальної справи та постанову про притягнення як обвинувачуваного. Взяли підписку про невиїзд і підписку про нерозголошення таємниці слідства.

"Зрозумів, що в Україні у громадян не існує в принципі можливості дізнатися, є той чи інший предмет спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації до його придбання. Немає такого механізму в державі. Експертизу роблять тільки після придбання, а перелік заборонених технічних пристроїв ніхто не дасть, тому що це може зробити тільки експертиза і тільки в кожному окремому випадку. Схема така: ви звертаєтеся до органів СБУ (міліції, митниці) з питанням, чи можна придбати там-то і там-то певний пристрій, чи не буде воно забороненим? У відповідь вам скажуть, що потрібно провести експертизу цього пристрою. Але експертизу можна зробити тільки при наявності саме цього пристрою. У підсумку ви його купите, і якщо потім експертиза покаже, що це заборонений предмет, то шляху назад вже немає. Замкнуте коло, створене владою не з метою турботи про безпеку народу, а в цілях захисту від народу"

За словами Андрія все відправлялось офіційно, "Укрпоштою" з деклараціями. Аргументів, що там все правильно вказано, не сприймали. Вважає, якби товар був заборонений, його мали затримати на митниці.

"А так посміхались, казали, що будуть шукати посилку. На кожному кроці обманювали, а потім вирішили статистику за рахунок мене підняти, - каже чоловік. - Зараз слідчі пояснили, що два брелоки - це вже серйозно. Якби замовив один - інша справа, а два - повторний злочин обтяжлива обставина. Загрожує до семи років. Сподіваюсь на умовний термін, бо є маленька дитина".

Киянин дізнався, що в Україні є багато людей, які стикнулись з аналогічною ситуацією.

"Познайомився з людиною, яка отримала умовний термін - 4 роки за посилку", - уточнює. - Якби замовляв в Америці, то теж були аналогічні проблеми. Тут головне, що посилка прийшла з-за кордону".

Зараз ви читаєте новину «Киянина хочуть посадити за придбання двох брелоків в інтернеті - справу вела СБУ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

178

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути