Батько вбитої торік херсонської активістки Катерини Гандзюк опублікував передсмертний знімок доньки, якому сьогодні рік.
"Ті щасливі для нас короткі відрізки часу, коли Катя сиділа. За понад 3 місяці перебування в реанімації разів 8 чи 9. По кілька хвилин. Намагалася щосили, наполегливо, попри нестерпний біль. Дивлюся на фото... знову і знову. Безпристрасний напис на екрані айфона: "29 жовтня 2018 року, 15:15". Рівно рік тому. Я знімаю Катю востаннє", - написав Віктор Гандзюк у коментарі до знімка на сторінці в Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віктор Гандзюк каже, що докази проти Гордєєва і Рищука зникли
31 липня 2018-го на радницю херсонського міського голови Катерину Гандзюк напали біля під'їзду її будинку й облили сірчаною кислотою. 4 листопада вона померла в лікарні.
4 грудня оголосили підозру раніше судимому громадянину Олексію Левіну. Пізніше Левіна оголосили в розшук.
28 січня 2019-го батько загиблої Віктор Гандзюк заявив, що з підозрюваним співпрацюють голова Херсонської облради, член партії "Батьківщина" Владислав Мангер, голова Херсонської обласної державної адміністрації, член "Блоку Петра Порошенка" Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.
11 лютого главі Херсонської облради Владиславу Мангеру оголосили про підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.
7 травня правоохоронці затримали 5 підозрюваних у нападі на Гандзюк: В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, Сергія Торбіна та Микиту Грабчука. Через кілька місяців обвинувачені визнали свою вину, а прокуратура змінила їм підозру з убивства на умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень.
6 червня суд ухвалив вирок виконавцям. Координатора нападу на Гандзюк Сергія Торбіна засудили до 6 років і 6 місяців позбавлення волі, а Микиту Грабчука, який безпосередньо вилив на Гандзюк кислоту, - до 6 років в'язниці. Володимир Васянович та В'ячеслав Вишневський отримали вирок 4 роки ув'язнення, Віктор Горбунов - 3 роки.
15 лютого суд заарештував Мангера з правом застави в 2 млн 497 тис. грн. Того ж дня глава Херсонської облради вийшов із СІЗО під заставу, а 18 лютого він вийшов на роботу.
3 квітня Шевченківський райсуд Києва зобов'язав Мангера носити електронний браслет і здати закордонний паспорт.
31 травня Мангеру пом'якшили і продовжили запобіжний захід. 25 червня суд знову зобов'язав Мангера носити браслет і здати закордонний паспорт.
24 липня стало відомо, що ГПУ зупинила розслідування проти Мангера та Левіна у справі про вбивство Гандзюк.
Коментарі