Прямої загрози громадянам ЄС від аварії на японській АЕС в Фукусімі немає. Ситуацію відслідковують 24/7.
В інформації, поширеній в понеділок у Брюсселі Європейською комісією стверджується, що "ніяких прямих наслідків для європейців немає".
"Рівень радіації у всіх країнах ЄС - в нормі. Радіація регулярно вимірюється у всіх країнах ЄС за допомогою різних радіаційних станцій на національних територіях. У разі фіксування підвищення рівня радіації в будь-якій державі ЄС всі інші будуть негайно попереджені через систему інформаційного обміну, створену після Чорнобильської катастрофи. Крім того, Єврокомісія регулярно отримує інформацію з Міжнародного агентства ядерної енергетики", - йдеться в повідомленні.
За розвитком ситуації за допомогою Центру реагування на надзвичайні ситуації та гуманітарних офісів у Бангкоку, Джакарті та Манілі 24 години на добу протягом тижня (24/7) стежить Служба Європейської комісії з гуманітарного та цивільного захисту (Commission's humanitarian and civil protection service (ECHO).
Вже відомо, що засідання експертів-ядерників ЄС-27, яке буде проведене з метою отримати інформацію з перших рук про існуючі плани і заходи безпеки, відбудеться в другій половині вівторка.
В даний час в ЄС функціонує 143 атомних електростанції - 7 у Бельгії, 2 в Болгарії, 6 у Чехії, 4 в Фінляндії, 58 - у Франції, 17 - в Німеччині, 4 - в Угорщині, 1 у Нідерландах, 2 в Румунії, 4 - у Словаччині, 1 - у Словенії, 8 - в Іспанії, 10 - у Швеції, 19 - у Великобританії. АЕС немає в Італії та Польщі.
Аварії на японських АЕС сталась 11 березня після землетрусу магнітудою 8,9 і подальшого цунамі. За останніми даними, в результаті повеней, пожеж і зсувів більше 12 тисяч будинків було зруйновано. Точна кількість жертв поки не названа, однак вона може перевищити тисячу осіб.
Коментарі