неділя, 07 липня 2019 18:11

Екологічне лихо на Вінниччині: люди 2-й тиждень протестують під стінами спиртового заводу

У селищі Тростянець на Вінниччині другий тиждень триває мирна безстрокова акція протесту під стінами місцевого спиртового заводу. Люди перекрили усі в'їзди на територію. Облаштували блокпости. Чергують там цілодобово.

Автор: Анна БОВА
  У селищі Тростянець на Вінниччині другий тиждень триває мирна безстрокова акція протесту під стінами місцевого спиртового заводу
У селищі Тростянець на Вінниччині другий тиждень триває мирна безстрокова акція протесту під стінами місцевого спиртового заводу

За цей час завод припинив роботу. Проте нестерпний сморід продовжує отруювати повітря. Люди стоятимуть, поки підприємство не очистить відстійники. Там в процесі бродіння утворюється газ сірководень (може викликати отруєння, задуху, хронічний нежить, алергію та набряк легень. Останній може призвести до смерті - Gazeta.ua). За останніми даними - рівень цього газу в повітрі перевищує норму в 9 разів.

"Ми не проти, аби підприємство працювало. Але вони мають це робити без шкоди для здоров'я та життя людей. Ми розійдемося, коли завод усуне всі недоліки і люди надалі не страждатимуть", - розповів кореспондентові Gazeta.ua один із коородинаторів акції Андрій Терехов.

Поряд із людьми задля підтримки цілодобово чергують представники влади. Кажуть, аби не допустити порушень публічного порядку та не перетворити мирну протестну акцію в незаконну громадську діяльність. У вирішенні проблеми є позитивні зрушення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не хочемо вмерти від смороду": люди цілодобово протестують під спиртовим заводом

"Шукали різні варіанти вирішення проблеми. В процесі знайшли цукровий завод у Козятинському районі, який має біогазову установку. Готові були приймати сировину на переробку. Наприкінці минулого тижня відібрали зразки на аналіз. Але сировина їм не підходить, бо постояла на полях фільтрації. Крім того, її дуже багато. Керівництво заводу заявляло, що самі збудують біогазову установку. Проте поки нічого для цього не роблять. Тому свою допомогу запропонували столична фірма. За тиждень-два беруться за допомогою спеціального препарату оксидол зупинити процес утворення сірководню і відповідно зняти неприємний запах. В процесі, кажуть, відходи у відстійниках можуть очиститися до рівня ставкової води. Але це поки обіцянки, тому здійснюємо постійний супровід всіх заходів, пов'язаних з спиртовим заводом", - каже заступник голови Тростянецької об'єднаної територіальної громади Михайло Гріщенко.

У подальшому є пропозиція створити кооператив, до якого увійдуть мешканці селища. Він займатиметься утриманням бардополів та виробництвом добрив чи пелетів із відходів діяльності заводу.

На сьогодні, жителі селища написали заяву до поліції. Там відкрили кримінальне провадження. Справу розслідують за статтею "забруднення атмосферного повітря", за словами начальника відділу комунікації обласної поліції Анни Олійник. Також є інформація про анулювання ліцензії на діяльність підприємства.

Неприємний запах з'явився, відколи в селищі відновили роботу підприємства — 2015-го. Торік у річку злили брагу, тоді виздихала вся риба. Останнім часом сморід став нестерпним, аж до нудоти, скаржаться люди. 21 червня з ініціативи селищної ради в області зібрали техногенну комісію, яка направила фахівців зробити заміри повітря. Підприємству рекомендували призупинити діяльність до усунення всіх недоліків. Керівництво цієї рекомендації не дотрималося. Тому люди організували протест.

Зараз ви читаєте новину «Екологічне лихо на Вінниччині: люди 2-й тиждень протестують під стінами спиртового заводу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути