Ексклюзиви
пʼятниця, 26 липня 2024 10:10

Двоє астронавтів NASA застрягли у космосі
3

Баррі Вілмор та Cуніта Вільямс не ступали на тверду землю вже сім тижнів
Фото: NASA
Баррі Вілмор та Cуніта Вільямс не ступали на тверду землю вже сім тижнів
Баррі Вілмор та Cуніта Вільямс не ступали на тверду землю вже сім тижнів

Капсула Starliner компанії Boeing стикнулася з низкою технічних проблем, через що двоє астронавтів NASA застрягли на Міжнародній космічній станції.

61-річний Баррі Вілмор та 58-річна Cуніта Вільямс не ступали на тверду землю вже сім тижнів, повідомляє LADbible. Вони перебували на борту космічного корабля від моменту його першого старту з Флориди 6 червня.

"Майже 50 днів тому вони були відправлені разом зі Starliner для першого стикування з космічним кораблем і повинні були виконати тестову місію, яка спочатку мала тривати тиждень - доки не виникли проблеми. Відстикування капсули Boeing декілька разів затримувалося через несправність двигунів, а потім стався витік гелію, що спричинило занепокоєння щодо безпеки", - сказано в повідомленні.

Інженери досі намагаються визначити, що сталося. Доки вони не зможуть з'ясувати це, астронавти застрягли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер астронавт, який побував на Місяці

Наразі встановлені різні дати повернення Starliner на Землю. Керівник програми комерційних польотів NASA Стів Стіч каже, що вони ще не готові оголосити дату повернення.

"Насправді не так багато інформації. Ми робимо великий прогрес, але не зовсім готові. Ми зосереджені на тому, щоб повернути Бутча і Суні на Starliner. Подальший аналіз результатів буде завершено цими вихідними, однак, розгляд NASA не відбудеться до першого тижня серпня, тож Вілмору та Вільямс доведеться почекати, перш ніж вони зможуть повернутися додому", - сказав він.

Boeing і NASA провели численні випробування несправних двигунів, які спричинили проблеми під час першого польоту Starliner. Запасний модуль був ретельно досліджений у пустелі Нью-Мексико, щоб спробувати з'ясувати, що відбувається в космосі.

Американське космічне агентство також розглядає інші варіанти, наприклад, повернення астронавтів на іншому космічному кораблі.

NASA заявляло, що космічний корабель буде придатний для 45-денного перебування. Однак зараз цей термін перевищено. Тоді NASA заявляло, що для Вілмора і Вільямс буде життєздатним перебування на кораблі протягом 90 днів, але навіть якщо вони в результаті перевищать цей термін, Starliner дозволено перебувати на орбіті протягом 21 дня. Сітч сказав, що для них є достатньо запасів і ресурсів, а ризиків для будь-кого на борту немає.

Після 12 років перебування на Марсі ровер NASA Curiosity допоміг зробити приголомшливе відкриття. Передувало знахідці те, що марсохід випадково врізався в камінь. 30 травня Curiosity перекинувся і підняв кам'яну плиту. Під нею виявилися жовтувато-зелені кристали чистої сірки, повідомляє сайт агентства.

Зараз ви читаєте новину «Двоє астронавтів NASA застрягли у космосі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути