В Україні триває мобілізація, запроваджена з оголошенням воєнного стану. Її не припиняли й про жодні "нові хвилі" не йдеться. Про це розповів керівник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач, передає Gazeta.ua.
"Мобілізація справді триває, але вона була й учора, і позавчора. І почалася вона ще 24 лютого торік", – пояснив він.
Повістки можуть вручати й в громадських місцях.
"Громадяни мають повідомляти територіальні центри комплектування про будь-які зміни в сімейному стані чи стані здоров'я для того, щоб можна було визначити реальну кількість придатних до військової служби", ‒ пояснив головний військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко в коментарі "Львівському порталу".
Він прокоментував наративи про нібито незаконність вручення повісток у громадських місцях і на блокпостах. Як зазначив Тіщенко, громадяни забувають що, окрім прав, вони також мають і обов'язки, одним з яких є захист вітчизни, незалежності й територіальної цілісності України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Збройних силах України роз'яснили вручення повістки
Комісар нагадав, що з дня оголошення мобілізації українці були зобов'язані добровільно з'явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соцпідтримки для з'ясування усіх відомостей.
Кожен військовозобов'язаний має повідомляти про будь-які зміни сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання, освіти чи місця роботи органу, де вони перебувають на військовому обліку.
До прикладу, якщо в когось народилось троє дітей, відбулися зміни зі станом здоров'ям, чи змінилася адреса – про це повинні знати в територіальних центрах комплектування для розуміння актуальної картини щодо мобілізаційного ресурсу.
"Ми не маємо бігати за кимось, щоб з'ясовувати, які зміни в житті відбулись у кожного військовозобов'язаного. Але ігнорування ними своїх обов'язків, закріплених законодавством, вимушує до проведення заходів з вручення повісток не лише за місцем проживання та роботи громадян, а й у громадських місцях", – зазначив Тіщенко.
Поки що в Україні нема потреби в оголошенні масової мобілізації. Однак у майбутньому ситуація, звичайно, може змінитися.
Зараз Україна має достатньо резервів, щоб відновлювати поточні втрати, не вдаючись до масової мобілізації, розповів міністр оборони Олексій Резніков в ефірі Національного телемарафону.
Коментарі