29 вересня відбувся черговий обмін полоненими. Україні вдалося повернути чотирьох морських піхотинців і двох цивільних.
Зокрема, з російського полону повернулися офіцери Олексій Булахов та Микола Костенко, солдати Людмила Герасименко та Іван Земляной, а також цивільні – Вікторія Андруша та Яна Майборода. Про це повідомив голова Офіса президента Андрій Єрмак.
"Наші – вдома. Коли ми повертаємо людей – це завжди велика радість. Коли я бачу, як наші люди їдуть додому і можуть обійняти своїх рідних після полону у ворога, який втратив будь-яке людське обличчя, це найкраща мотивація працювати 24/7", – написав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Якщо пекло існує, я побував у ньому двічі" – герой Азовсталі звернувся до українців
Єрмак розповів історії полонених українців. Зокрема, Андрушу російські окупанти забрали з дому 27 березня. У телефоні дівчини знайшли дані про ворожу техніку, які вона передавала Збройним силам України. Згодом її відвезли до Росії і утримували в Курському СІЗО.
"Яна Майборода опинилася в полоні через те, що у її телефоні знайшли фотографії техніки росіян на території Чорнобильської зони. Військові брали участь у боях за Маріуполь", – додав голова ОП.
21 вересня з російського полону повернули 215 осіб. 200 захисників України обміняли на Віктора Медведчука.
Також з російського полону звільнили 10 іноземних військових, що служили в лавах Збройних сил України. Вдалося повернути тих, кого "засудили" до смертної кари в так званій ДНР.
Серед звільнених п'ятеро командирів: Денис Прокопенко "Редис", Святослав Паламар "Калина", Олег Хоменко, Сергій Волинський "Волина" й Денис Шлега.
Захисники Азовсталі чотири місяці перебували у російському полоні.
Оборона Маріуполя тривала 86 днів. 20 травня командир полку "Азов" підполковник Денис Прокопенко заявив, що найвище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров'я військовослужбовців гарнізону й припинення оборони Маріуполя.
Коментарі