Джо Байден надав дозвіл Україні вдарити американськими ракетами великої дальності ATACMS по території Росії.
Це стало відповіддю на розміщення Росією північнокорейських військ у Курській області. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на американських посадовців.
Як повідомляється, найближчими днями, Україна планує здійснити перші далекобійні удари, хоча подробиці не розголошуються з міркувань безпеки. Очікується, що для ударів будуть використані ракети ATACMS із дальністю до 300 км.
За даними джерел видання, зброя, ймовірно, буде спочатку використана проти російських і північнокорейських військ для захисту українських сил у Курській області РФ.
Хоча джерела видання не очікують, що ця зміна політики радикально вплине на хід війни, однією з її цілей є послання Північній Кореї про вразливість її сил та необхідність припинити відправку військ на підтримку Росії.
Американські посадовці зазначають, що українці, ймовірно, спершу використовуватимуть ракети для ударів по російських і північнокорейських силах у Курській області. Водночас президент Джо Байден може дозволити застосування цієї зброї і в інших регіонах РФ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канада переконує інші країни надати Україні дозвіл на далекобійні удари по РФ
Деякі американські чиновники висловлюють побоювання, що удари України по території Росії далекобійними ракетами можуть спровокувати Володимира Путіна на силову відповідь проти США та їхніх союзників. Однак інші вважають ці побоювання перебільшеними, повідомляє видання.
За інформацією The New York Times, українці могли б використовувати ракети ATACMS для ураження скупчень російських і північнокорейських військ, важливої військової техніки, логістичних вузлів, складів боєприпасів та ліній постачання на території Росії. Це могло б послабити російсько-північнокорейський наступ.
Джерела додають, що Байден вирішив, що потенційні вигоди - такі як досягнення Україною важливих цілей і демонстрація Північній Кореї серйозних наслідків її втручання - переважають ризики ескалації конфлікту.
Видання також зазначає, що в разі успішної атаки російських військ на українські позиції в Курській області Київ може втратити територію, яку можна було б використати як козир у переговорах з Москвою.
При цьому британські та французькі лідери, хоча й підтримують запит президента Володимира Зеленського на далекобійні удари по території Росії, не поспішають дозволяти Україні використовувати свої ракети для цих цілей без схвалення Байдена щодо застосування ATACMS.
У відповідь на присутність північнокорейських військ на території РФ НАТО має надати Україні дозвіл на удари вглиб території РФ. Альянс також має збільшити військову допомогу Києву. Про це соцмережі Х написав президент Литви Гітанас Науседа.
За його словами, "нерішучість веде до ескалації, а не навпаки". "Північнокорейські війська допомагають Росії у її війні проти України. НАТО має відреагувати, надавши Україні все необхідне для перемоги", - зазначив Науседа.
Коментарі