четвер, 14 лютого 2013 14:56

Бахрейн охопили протести: на вулицях з'явилися барикади і палають машини
6

Фото: Фото: Reuters

Жителі Бахрейну 14 лютого заповнили вулиці столиці країни Манами, вимагаючи політичних реформ, зокрема розширення прав парламенту, повідомляє Associated Press.

У деяких районах Манами на вулицях з'явилися барикади, а демонстранти почали битися з поліцією. За усталеною традицією, у правоохоронців полетіло каміння і пляшки із запальною сумішшю, а у відповідь - заряди зі сльозоточивим газом.

Таким чином місцеві шиїти відзначили другу річницю повстання 2011 року, жорстоко придушеного з допомогою сусідньої Саудівської Аравії.

Шиїти становлять приблизно 70 відсотків населення країни, проте фактично усунуті від управління державою. Крім того, вони постійно зазнають дискримінації за релігійною ознакою. Фактичним же джерелом влади в Бахрейні є сунітська меншина на чолі з королівським сімейством Аль-Халіфа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ємені під час заворушень поліцейські випадково застрелили вагітну жінку

Король Хамад призначає уряд з кола своїх родичів, який відповідає тільки перед ним. Парламент Бахрейну здійснює переважно консультативну функцію.

У минулому правляча сім'я кілька разів заявляла про готовність до діалогу з опозицією, однак висувала при цьому жорстку умову: уряд у будь-якому випадку повинен звітувати лише перед королем. Опозиція вважає, що в такому разі переговори апріорі позбавлені сенсу, тому люди і далі будуть виходити на вулиці.

Захід у цій ситуації підтримує авторитарного правителя, а не народ. Це пояснюється тим, що в Бахрейні розташований ряд важливих військових баз, включаючи штаб П'ятого флоту США. Крім того, Захід побоюється, що встановлення у Бахрейні демократичного правління призведе до перетворення цієї країни на колонію шиїтського Ірану, який активно підтримує одновірців у Бахрейні.

Акції протесту шиїтів почалися в лютому 2011 року на хвилі революційних подій у Тунісі та Єгипті. Шиїти вимагали проведення демократичних перетворень, створення додаткових робочих місць та надання їм таких же прав, якими володіє сунітська меншина, до якої належить династія Аль Халіфа, що перебуває при владі вже 200 років. Шиїти стверджують, що вони не мають рівних можливостей з сунітами в отриманні соціальних пільг і працевлаштуванні.

Пік заворушень припав на середину лютого - середину березня 2011 року, але до кінця березня вони пішли на спад після введення на острів саудівських військ та еміратських поліцейських. У сутичках демонстрантів з силами безпеки тоді загинули кілька десятків осіб. Протести відновилися з новою силою восени 2012 року.

Раніше повідомлялося, що у червні 2012 року десятки тисяч учасників антиурядових демонстрацій вийшли на вулиці міст Бахрейну. Акцію протесту спровокувало чергове затримання відомого правозахисника Набіля Раджаба.

Зараз ви читаєте новину «Бахрейн охопили протести: на вулицях з'явилися барикади і палають машини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути