В Україні теплішає. Однією з найбільших небезпек, в яку можуть потрапити люди під час відлиги, провалитися під лід.
"Зі зміною сезону, небезпека на воді нікуди не зникає. Ризиків стає набагато більше. Люди не можуть втриматися від спокуси піти на заледенілу водойму - розповіла Gazeta.ua речниця головного управління ГУ ДСНС у Полтавській області Світлана Рибалко.
Рибалки, не зважаючи на застереження, продовжують виходити на тонкий лід, ризикуючи своїм життям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Четверо людей провалилися під кригу
"Не можна виходити на лід, якщо ви не знаєте його міцність та товщину. Обов'язково слідкуйте за дозвіллям своїх дітей. Обов'язково пояснюйте їм небезпеку пустощів на водоймі", - говорить Світлана Рибалко.
Якщо ви стали свідком того, як людина провалилася під лід, негайно викликайте рятувальників за номером 101.
"Якщо ви бачите, що людина йде під воду, обов'язково сповістіть їй, що ви йдете на допомогу, намагайтеся словесно підтримати - каже речниця. Обов'язково підкладіть під себе якусь дошку чи фанеру, або ж довгу гілку, щоб збільшити точку опору і повзіть до людини. Наближатися до ополонки треба поповзком, широко розкидаючи руки. Не можна підповзати до самого краю ополонки, інакше опинитеся у воді вже вдвох".
Після того, як людину вдалося врятувати, її треба вкрити чимось та зігріти.
"Якщо ви провалилися на льоду, а поруч нікого немає, потрібно широко розставити руки по краях льодового пролому і намагатися не занурюватися з головою. Намагайтеся не обламувати край льоду, не робіть різких рухів. Обіпріться на лід, наповзайте грудьми і по черзі витягуйте на поверхню ноги", - розповідає Світлана Рибалко.
Якщо ви опинилися під кригою - найголовніше не панікувати, додає речниця ДСНС.
У Запорізькій області з криги рятувальники зняли трьох рибалок. Їх помітили під час патрулювання Каховського водосховища. Чоловіки перебували за 300 м від берега. Повернутися на землю не могли – тала крига стала небезпечною.
Коментарі