пʼятниця, 09 квітня 2021 18:10

14-річну школярку побили і загнали голою у воду: як захистити дитину від булінгу

У Торецьку на Донеччині 14-річні підлітки побили однокласницю та змусили купатися оголеною. Дівчина отримала рани на голові та обличчі. Причиною розправи стала особиста образа. Як захистити дитину від цькувань розповіла Gazeta.ua медичний психолог, суїцидолог Наталія Бугайова.

Автор: pixabay.com
  Потрібно проаналізувати ситуацію, щоб зрозуміти, що в поведінці дитини є тригером до агресії з боку інших. Жертвами булінгу можуть ставати легко збудливі діти, які мають таки риси характеру, що ускладнюють нормальне спілкування з однолітками
Потрібно проаналізувати ситуацію, щоб зрозуміти, що в поведінці дитини є тригером до агресії з боку інших. Жертвами булінгу можуть ставати легко збудливі діти, які мають таки риси характеру, що ускладнюють нормальне спілкування з однолітками

Як зрозуміти батькам, що дитина стала жертвою цькування?

Якщо дитина стала замкнутою, агресивною, в неї порушення сну, в школу раптово починає ходити за іншим маршрутом, засмучується через дзвінки та повідомлення в соціальних мережах - це тривожні сигнали, на які варто звертати увагу.
Із зовнішніх ознак - помічаєте на дитині синці, зіпсовані особисті речі. Інколи діти бояться розказувати дорослим про те, що їх цькують. Тому дорослим важливо бути пильними.

Як батькам не допустити, щоб їх дитина стала жертвою булінгу?

Негайно звернутися до класного керівника і директора навчального закладу, щоб з'ясувати обставини і знайти шляхи вирішення проблеми. Це не повинні бути звичайні скарги. Необхідно оперувати конкретними фактами і продемонструвати свою рішучість йти до вищих органів і довести до кінця вирішення питання про захист дитини, яку цькують. У разі відсутності реакції з боку адміністрації навчального закладу, слід звернутися до органів місцевого самоврядування, Служби у справах дітей, місцевих органів освіти та до Уповноваженого з прав дитини.

При появі слідів фізичного насильства на тілі дитини, слід негайно звернутися в правоохоронні органи. Написати і зареєструвати заяву про факти булінгу з проханням розібратися в ситуації, що склалася. В разі бездіяльності поліції необхідно звернутися до ювенального прокурора. Отримати консультацію психолога.

Дитині, яка зазнала цькування, не можна замикатися в собі. Варто допомогти знайти їй альтернативне коло спілкування за межами школи – секції, гуртки, блоги.

Як зупинити булінг?

Потрібно проаналізувати ситуацію, щоб зрозуміти, що в поведінці дитини є тригером до агресії з боку інших. Жертвами булінгу можуть ставати легко збудливі діти, які мають таки риси характеру, що ускладнюють нормальне спілкування з однолітками. Якщо самостійно прибрати тригери не виходить, краще звернутися до дитячого психолога.

У Слов'янську на Донеччині 14-річну школярку побили 2 ровесниці. Потерпіла пояснила, що конфлікт між ними стався через хлопця.

Зараз ви читаєте новину «14-річну школярку побили і загнали голою у воду: як захистити дитину від булінгу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути