Помер радянський композитор єврейського походження Володимир Шаїнський. Пішов з життя на 93-му році життя. Про це повідомив російський телеканал "Культура".
Син митця повідомив, що причиною смерті стало онкологічне захворювання. Нещодавно Шаїнський переніс складну операцію з видалення пухлини. З раком боровся останні 6 років.
Шаїнський відомий як автор пісень для дітей, музики для мультфільмів. Він написав пісні "Мы начинаем КВН", "Голубой вагон", "Песенка мамонтенка", "Чунга-Чанга", "Улыбка", "По секрету всему свету", "АБВГДейка" та інші. Найбільш відомий за роботою над мультфільмами про Крокодила Гену і Чебурашку.
Володимир Шаїнський народився 12 грудня 1925 року у Києві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер автор музики до фільмів "Вбити Білла" та "Джанґо звільнений"
Навчався у Київській консерваторії гри на скрипці. Під час Другої світової війни його сім'я переїхала до Ташкента. З 1945-го навчався у Московській консерваторії ім. Чайковського на оркестровому факультеті. Паралельно сам писав музику. Тому у 1962 році вступив на композиторський факультет консерваторії у Баку.
Свої перші музичні твори - струнний квартет і симфонію - Володимир Шаїнський створив на початку 1960-х. У його творчому доробку понад 300 популярних пісень, які виконували Анна Герман, Людмила Гурченко, Едуард Хіль, Лев Лещенко, Софія Ротару, Алла Пугачова та інші.
У 46-річному віці композитор одружився вперше на 25 років молодшій Наталії. Мають сина Йосипа, який зараз із власною сім'єю живе в Ізраїлі. Друга дружина Шаїнського Світлана молодша за чоловіка на 41 рік. У них народились син В'ячеслав і донька Анна. Володимир і Світлана були у шлюбі близько 30 років.
Володимир Шаїнський був нагороджений за заслуги перед Вітчизною орденом Пошани, а також орденом Дружби.
Останні роки Володимир Шаїнський жив із сім'єю у власному будинку в Сан-Дієго, США. Час від часу приїжджав виступати до Москви.
Автори деяких популярних в Росії пісень поцупили мелодії з традиційних українських композицій. Українське видання оприлюднило список російських хітів, які грішать очевидним плагіатом, проте спромоглися видати себе за оригінал.
Коментарі