Ексклюзиви
четвер, 09 вересня 2021 09:00

Мао Цзедун перед смертю переніс два інфаркти

Мао Цзедун перед смертю переніс два інфаркти
Мао Цзедун народився в 1893 році в Шаошані у провінції Хунань в родині багатого поміщика. Фото: wikimedia

9 вересня 1976 року в Пекіні на 83-му році помер Мао Цзедун, засновник Китайської Народної Республіки і голова Комуністичної партії Китаю. Прихильники називали його "великий керманич". Він сам кликав себе "старий Будда".

За рік до смерті загострилась його хвороба Паркінсона, не міг втручатися у політику країни. Переніс два важких інфаркти. На похорони "великого керманича" прийшли понад мільйон людей. Тіло покійного забальзамували та виставили для огляду за рік після смерті в спорудженому на площі Тяньаньмень мавзолеї.

Мао Цзедун народився 1893-го в Шаошані у провінції Хунань в родині багатого поміщика. Закінчив школу та педагогічне училище, в 1918-1819 роках працював у бібліотеці Пекінського університету, де познайомився з ідеями марксизму.

1941 року, в самому розпалі антияпонської боротьби, Мао Цзедун ініціював так званий "Рух за впорядкування стилю". Згідно з ним потрібним вважали вивчення класиків марксизму-ленінізму, праць самого Мао, придушення вільнодумства серед комуністичної інтелігенції і кампанії з "самокритики", що особливо торкнулися головного суперника Мао — Ван Міна.

Після поразки Японії в Другій світовій війні китайським комуністам за допомогою Радянського Союзу, що закріпився на той час у Маньчжурії, вдається за два з половиною роки взяти під контроль всю територію континентального Китаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер Патріарх Української греко-католицької церкви

1958 року Мао виступив ініціатором "великого стрибка", а 1966-го — "великої пролетарської культурної революції". Реформи закінчились економічним і соціальним провалом. Вони коштували китайцям десятки мільйонів життів.

1966 року диктатор КНР Мао Цзедун оголосив "Культурну революцію". Її офіційна мета - повернути комуністичний революційний запал і енергію китайському суспільству. Дружина Мао Чан Цзин була призначена неофіційними куратором з культури в країні.

Зараз ви читаєте новину «Мао Цзедун перед смертю переніс два інфаркти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути