вівторок, 26 червня 2018 01:35

Боявся підійти до труни: хворий на рак хлопчик втратив маму

Боявся підійти до труни: хворий на рак хлопчик втратив маму
Владик Дубина раптово втратив маму Фото: Facebook

13-річний Владик Дубина з Івано-Франківщини, який тривалий час бореться з лімфомою Ходжкіна, залишився напівсиротою. У його мами Лілії, 39 років, раптово піднявся тиск. До наступного дня жінка так і не дожила.

"Тиждень тому у неділю мамі Владика стало зле. До цього проблем зі здоров'ям не мала. Була дуже активною і завжди позитивно налаштованою жінкою. Привезли її до лікарні. Збили тиск. Цілу нічку Ліля була під крапельницею. А зранку, коли рідні приїхали її навідати, лікарі повідомили про смерть. У результаті розтину поставлено діагноз серцева недостатність", - розповіла кореспонденту Gazeta.ua подруга померлої, волонтер 39-річна Надія Мацевко.

Владик залишився з татом та бабусею, мамою Лілії. Зараз хлопчик знаходиться в стані ремісії. Надія вірить, що смерть матері не відіб'ється на стані його здоров'я.

"Владику сказали про смерть мами. Ліля для нього була всім, весь час поряд. Боролася за його життя. Коли були на цвинтарі, то Владик вистояв весь похорон. Але до гробу, коли його відкрили, не підійшов. Казав: "Я не хочу, я боюся". Звісно, ніхто його до цього не примушував".

Поховали Лілію Дубину 20 червня у середу у селі Крихівці. Надія каже: з моргу одразу привезли на цвинтар, аби не травмувати дитину. В хаті вона не лежала, як це традиційно відбувається у селі.

"Розмовляла з Колею, братом Лілі. Спитала про Владика. Відповів: коли він із дітьми, то забуває про смерть мами. Трохи відволікається від горя".

Владик пережив пересадку кісткового мозку в Києві, потім продовжував лікування в Італії. Зараз вдома.

"Як ускладнення від онкологічної хвороби Владик має проблеми з ногами. Через величезну кількість пройдених хіміотерапій вони розвиваються неправильно. Дитині постійно потрібна реабілітація. А вдома – велотренажер, аби розробляти ніжки. Час від часу потрібно проходити обстеження в онкогематології в Івано-Франківську, щоб слідкувати за показниками. Кожні три місяці здає аналізи, які сьогодні недешево коштують", - розповіла Надія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Для порятунку не вистачило кількох годин" - медиків звинувачують у смерті дитини

Цьогоріч хлопчик закінчив 7 клас за програмою індивідуального навчання. До нього додому приходять вчителі, бо сам ходити не може. Ліля збиралася відвести сина на реабілітацію до Трускавця. Та свої плани так і не здійснила, додала Надія. Грошей у сім'ї Владика не вистачає, аби поставити його на ноги. Хлопчика чекає тривале лікування, аби усунути наслідки онкологічного захворювання.

Говорити про смерть доволі важко, особливо з дітьми. Бо вони чітко не усвідомлюють, що це таке. Втрата близької людини є дуже болючою. Як правильно говорити про це малечі — радить дитячий психолог, Анна Луньова

Зараз ви читаєте новину «Боявся підійти до труни: хворий на рак хлопчик втратив маму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути