На Закарпатті подружжя Орест та Йолана Дель Соль з Франції створили еко-ферму "Зелений гай". Господарство працює вже понад 20 років у селі Нижнє Селище Хустського району.
Причому, господарство створено в пустому полі в прямому сенсі, пишуть на ресурсі seeds. Ореста, який у рідній Франції входить в Европейську асоціацію кооперативів "Лонго Май", це не зупинило, бо він добре знається на тому, як отримувати натуральні продукти харчування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець розповів, які найпопулярніші міста для життя у Польщі
"Український селянин виготовляє багато різноманітної продукції для забезпечення потреб своєї сім'ї. У нього є все необхідне, причому натуральне, але нема чого продати. На мою думку, потрібно виготовляти трохи більше, щоб мати і для продажу. Треба об'єднуватись, підтримувати один одного, щоб витримати наступ супермаркетів та глобалізації, щоб вижити. І не потрібні ніякі сертифікати, тут і так все органічно! Важлива не довідка, яка, до того ж, вартує грошей, важливим є соціальний контекст, соціальна справедливість. Коли буде багато натуральної продукції, коли селянин буде заможним, тоді і суспільство стане здоровішим!", – вважає Орест Дель Соль, власник еко-ферми "Зелений гай".
На еко-фермі виготовляється натуральна м'ясна продукція. А це ковбаса "Французька", "Селиська салямі", ковбаса домашня та гриль, ломбардия, бекон, шинка та інші вироби. А ще "Зелений гай" пропонує сири з козячого молока, яблучний сік та грибну аджику.
На еко-фермі тварини не утримуються в традиційний спосіб, а живуть серед природи. Вони вільно пасуться на екологічно чистих пасовищах, п'ють якісну воду, дихають чистим повітрям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українець розповів, які найпопулярніші міста для життя у Польщі
"Природа для нас — це простір нашого повсякденного перебування, це наш дім. Ми любимо її, прислухаємось до неї. Ми з нею прагнемо жити гармонійно. До природи ми ставимось як до себе, з повагою", – каже фермер.
Та не тільки до природи фермери Дель Соль ставляться з повагою. До людей, які стали їх односельцями, вони також ставляться в великою шаною і намагаються довести, що зміни на краще в селі можливі. Маючи власні ресурси та підтримку Європейського кооперативу "Лонго Май", фермери разом з односельцями багато що змінили в Нижньому Селищі. Зробили новий водогін та бювет, відновлення дитячого садочку та облаштування біотуалету в школі. А ще створили сироварню. Ось так, європейські взагалі та французькі зокрема, стандарти прийшли в закарпатське село. І не тільки по якості харчових продуктів, а й по якості життя взагалі.
Також для всіх бажаючих покуштувати чудові продукти, які виробляються на еко-фермі "Зелений гай", проводяться екскурсії, в ході яких можна також оглянути ферму і помилуватися чудовими краєвидами навколишньої природи.
Для випікання тортів та десертів потрібна професійна техніка та досвід у створенні десертів. Для роботи знадобиться пічка, холодильники, міксери, посуд та різні аксесуари. Загалом, потрібно близько 50 тисяч гривень на обладнання. Обладнати можна кухню орендованої квартири. Перших клієнтів можна знайти зі свого оточення серед друзів та колег по роботі.
Коментарі