У Львівському музеї етнографії експонується унікальна виставка старовинних західно-європейських годинників — кишенькових, настінних, підлогових. Найстаріший — сонячний — датується ХVI ст. Представлені також нашийні хронометри у вигляді хрестів, розроблені спеціально для священиків.
— Ми виставили лише найцікавіші, які добре відображають стилі, типи, механізми минулих століть, — розповідає науковий співробітник музею Віталій Кушнір, 35 років. — Експозиція — постійна. Готувалися до неї довго. Важливо було забезпечити належну охорону. Щоб не сталося, як у картинній галереї 14 років тому, коли грабіжники викрали цінні роботи з виставки.
Виставлено понад 120 експонатів. Це лише четверта частина всіх годинників, що зберігаються в фондах музею. Колекцію почали створювати 1874 року працівники міського промислового музею, який потім став етнографічним. Збирали годинники з Франції, Німеччини, Швейцарії. Зі Львова є лише два. Багато з них, попри свій вік, досі показують точний час.
Музейники кажуть, що сучасні годинники нічого нового в механізмах не мають. Годину, дату, день тижня, фази місяця та навіть гороскоп механічні годинники показували ще 400 років тому. Щоправда, вони були дуже дорогими. Бідніші люди користувалися сонячними.
Коментарі