— У нашій квартирі на вулиці Братів Рогатинців, 43 в центрі Львова є шість старих вікон, — розповідає Ольга Михайлівна, 39 років. — На початку зими я пішла в управління охорони історичного середовища. Хотіла дізнатися, як їх можна замінити. Там порадили звернутися до німецьких фахівців, які реставрують у центрі міста вікна та двері.
Оновлені вікна в нас стояли вже через два місяці. Майстри пошпаклювали планки, покрили коричневою фарбою. Ті, що були рихлі, замінили на нові. Купили завіси, ручки — усе під старовину. Одне вікно нам обійшлося в тисячу гривень. Ми задоволені, — каже львів'янка.
У цьому ж будинку німецька фірма реставрувала вхідну браму ХІХ ст. Жителі заплатили по 200 грн із квартири.
Програма міської ради та німецької організації "Реставрація історичних вікон і вхідних дверей" розпочалася торік у вересні. Роботи проводять львівські компанії, які пройшли навчання під керівництвом німецьких фахівців. В історичній частині міста вже оновили 49 вікон і 16 брам. Жителі оплачують тільки 20% вартості робіт, іще 20 — міська рада та 60 — уряд Німеччини.
Люди, що живуть у центрі Львова, можуть самі відремонтувати вікна. Або ж поставити нові дерев'яні. Роботи слід узгодити з управлінням охорони історичного середовища. Пластикових ставити не дозволяють, бо вони дисонують з історико-архітектурним ансамблем, порушують мікроклімат приміщення — стіни старовинних будинків набиратимуть вологу.
— Найвигідніше жителям звернутися до наших реставраторів, — каже асистент німецького проекту Мар'яна Борак, 23 роки. — Майстер із Німеччини прийде до них додому, складе програму реставрації та кошторис.
Офіс німецької фірми розташований на вул. Академіка Богомольця, 6.
Коментарі