Ексклюзиви
понеділок, 19 листопада 2012 00:45

"Половина мого класу ходили до репетиторів"

Автор: фото: Ірина ЗДЖАНСЬКА
  Після оголошення результатів ЗНО у липні Андрій Бас сфотографувався на тлі Львівського університету імені Івана Франка. Хотів вступати сюди на факультет прикладної математики та інформатики, але згодом обрав Київський політехнічний інститут
Після оголошення результатів ЗНО у липні Андрій Бас сфотографувався на тлі Львівського університету імені Івана Франка. Хотів вступати сюди на факультет прикладної математики та інформатики, але згодом обрав Київський політехнічний інститут

Від 1 листопада розпочинається реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Воно платне — 89 грн. Наступного року абітурієнти матимуть право складати тести не більше як із чотирьох предметів. Старшокласникам радять починати готуватися до вступу у вищі навчальні заклади вже зараз.

Торік 18-річна Марія Біжик вісім місяців двічі на тиждень їздила до репетиторів в обласний центр із рідного села Боберка Турківського району. На дорогу туди й назад витрачала 5 год., 90 грн щоразу йшло на квитки. Набрала на ЗНО 168 балів з історії України, 160 із німецької мови, 159 з української мови та літератури. Вступила на платну форму навчання  факультету іноземних мов університету ім. Франка. За рік віддає 10 тис. 300 грн.

— Якби зараз час повернути, по-іншому поставилася би до навчання, — розказує. Зустрічаємося на перерві між парами. — Напевно, змогла би вступити і без репетиторів на платне. Не пропускала б уроки з німецької, української та історії. 2 години щодня треба самостійно повторювати ці предмети. З іншого боку, я набрала найбільше балів серед випускників своєї школи, єдина вступила в університет. Рада, що навіть на платне. Однокурсники, які вчаться на державному, з п'ятого класу займалися з репетиторами з англійської, німецької, не раз були за кордоном.

17-річний Андрій Бас набрав рекордну кількість балів на цьогорічному ЗНО — 849,6. До тестування готувався сам. Подав документи до п'ятьох вузів — трьох київських та двох львівських. Скрізь його прийняли на бюджетну форму. Обрав факультет інформатики Київського політехнічного інституту.

— Знаю багатьох, що роками ходили до репетиторів, а на ЗНО показали результат не конче, — розповідає телефоном. — Я не парився, репетитора мав тільки з української мови, бо трохи слабкий у цьому предметі. За три тижні до іспитів перечитав усі підручники за дев'ятий-десятий класи з фізики, математики, англійської. Тести не було смислу розв'язувати. У кожному варіанті завдання майже ідентичні, тільки цифри інші підставлені. Зубрити не раджу, все в голові переплутається. Важливо відібрати основне з прочитаного, зрозуміти це і кілька разів повторити.

Останні два роки хлопець навчався у Львівському фізико-математичному ліцеї. Доти ходив до школи №64.

— Якби не ліцей, кусав би зараз лікті, — переконаний. — До сьомого класу зле вчився. А потім виробився азарт до навчання. Хотілося стати найкращим у всьому. Заучкою не був, але над книжками сидів постійно.

18-річна Мирослава з Новояворівська півроку відвідувала репетиторів з біології та історії. Тепер навчається на першому курсі Львівського університету ветеринарної медицини ім. Ґжицького.

— Половина мого класу ходили до репетиторів, дехто по кілька років, — говорить. — Викладачів із біології й історії знайшли через місцеву газету оголошень. Шукали колишніх учителів чи викладачів вузу — кажуть, вони найкращі репетитори. Платили по 60 гривень за 1,5 години навчання. Біологічка Марія Петрівна починала з підручників за сьомий клас, а закінчила складними задачками. Після неї мені в університеті дуже легко вчитися. Пенсіонер Дмитро Павлович так собі викладав. Більше домашнього завдання давав, аніж учив. Тому я лише 175 балів з історії набрала. З біології — 182.

До тестів з української мови і літератури Мирославі допомагала готуватися старша сестра, студентка п'ятого курсу філологічного факультету університету ім. Франка.

— Без репетиторів, напевно, не змогла б на державне вступити, — каже дівчина. — Батько підрахував, що ми на викладачів, підручники, тести, витратили близько 6 тисяч гривень. Стільки ж коштує рік навчання.

Зараз ви читаєте новину «"Половина мого класу ходили до репетиторів"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути