понеділок, 31 жовтня 2011 05:15

Чергу до держкомзему займають із другої ночі

Автор: Фото: Ірина ЗДЖАНСЬКА
  Жителі Пустомитівського району стоять у черзі до районного відділення держкомзему у вівторок зранку. Приїжджають удосвіта, щоб потрапити на прийом
Жителі Пустомитівського району стоять у черзі до районного відділення держкомзему у вівторок зранку. Приїжджають удосвіта, щоб потрапити на прийом

У вівторок вранці у черзі до Пустомитівського держкомзему на вул. Грушевського, 27 стоять 25 людей. Тісняться у коридорі площею 4 кв. м. Старе приміщення установи на вул. Заводській згоріло 31 липня разом з усіма документами. Відділення у Пустомитах не працювало 2,5 місяця, відновило роботу два тижні тому.

— Я вже тут другий день із п'ятої ранку. Мені треба просту довідку — витяг зі земельної книги. І не можу навіть попасти туди всередину, щоб забрати її. Мало того, що той витяг подорожчав — із 15 гривень до 195. Так ще треба за ним кілька днів у чергах стояти, — каже 48-річна Надія Ігнат зі Старого Села. — Учора тут ще більше людей було. Деякі займали чергу з другої ночі. Спали в машинах отут біля воріт. Одна жінка приїхала вночі зі Львова на таксі. Заплатила 100 гривень та поїхала додому з нічим.

Прийом громадян триває з 10.00 до 13.00. За 3 год. працівники держкомзему обслуговують четверо-п'ятеро людей.

Першим до приймальної заходить 65-річний львів'янин Богдан Миколайович. За хвилину виходить. Гримає дверима.

— Ви представляєте, в них комп'ютери зламалися. Тьху, сьогодні п'ятий раз даром приїхав. На кожну поїздку йде 10 гривень і купа нервів, — каже Богдан Миколайович. — Щоб бути першим у черзі, треба приїхати о третій-четвертій ранку. Маршруток так рано ше нема. Приїду пізніше — ніхто ж місцем не поступиться. Тут умови нелюдські. Туалет зачинений. Чоловіки ходять за будинок, а жінки в кафе навпроти.

Богдан Миколайович має батьківську хату у Солонці. Хоче приватизувати земельну ділянку біля неї.

— Бюрократія страшна. Скоро буде чотири роки, як я збираю документи, — каже. — Спершу прийшли замірщики. Сказали: "Як хочете, шоб було всьо скоро — платіть гроші". Я тоді віддав три свої пенсії — 1200 гривень. Стали затягувати з письмовими висновками. То в них хтось на лікарняному, то зміна системи. Щотижня дзвонив їм, питав, коли можна забрати. Приїхав сюди, а тут тоже треба оббивати пороги.

О 12.35 у коридорі плаче 2-річна дівчинка. Мати не може її заспокоїти. Люди нервують. Жінці старшого віку стає зле. Чоловіки садять її на лавку, обмахують  документами.

— Комп'ютерна система реєстрації документів у нас ще з вечора не працює. Нашої вини тут нема, — виходить у коридор працівник держкомзему Ірина Гальда. — Ми й так тут кожен день розриваємося. На одну людину треба годину часу. По обіді обробляєм  документацію і відправляємо на Львів і Київ. Кожен день до півночі тут сидимо, навіть у суботу і неділю працюємо.

В обласному управлінні держкомзему кажуть, в інших відділеннях області черг нема.

— Пустомитівський держкомзем обслуговує великий район, розташований навколо Львова. Тут завжди людно. А через ту пожежу жителі налякалися, що можуть втратити якісь документи. Усі хочуть отримати акти вже й одразу, штучно створюючи черги, — каже начальник управління 33-річний Степан Ярмус. — Щодо самого приміщення держкомзему, воно там справді немає ніяких умов. Чекаємо, коли райдержадміністрація виділить нове. Бо у старому правоохоронці проводять слідство, не можемо його відремонтувати. Трохи гальмує роботу єдина автоматизована система реєстру для відкритого обліку земельних ділянок. Її ввели у вересні. Зараз жовтень. Працівники ще не мають навичків користування нею. Несправності системи від нас не залежать, бо центральний сервер знаходиться в Києві. А як часто буває — нове ламається.

Зараз ви читаєте новину «Чергу до держкомзему займають із другої ночі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути