На 14-ту Міжнародну виставку-ярмарок "Стиль" до львівського палацу спорту "Україна" привезли жіночий і чоловічий одяг, хутро та вишиванки 100 фірм із 18 областей.
Найбільше покупців приваблювали стенди з хутром. Львів"янки залюбки приміряли довгі шуби, кожушки та безрукавки з фабрик Дніпропетровської, Івано-Франківської, Рівненської, Одеської областей та Криму.
— Молодь вибирає короткі приталені шубки з комбінованого хутра, каракуля та песця. Середня ціна — три тисячі гривень, — розповідає Надія Геращенко, 50 років, із творчої майстерні хутра "Зимова класика", що в Івано-Франківську. — А старші жінки беруть те, що гарно сидить по фігурі. У нашому регіоні добре мати шубку з ондатри, вона і дощ витримає, і від морозу захистить. Жінки знають, що українське хутро гарно носиться й довго служитиме. Воно хоч і важче, але якісніше. Головне — на батареї не сушити та від молі берегти.
Цього року на ярмарку вперше виставили стенди молодих дизайнерів.
— Дівчата продавали верхній одяг із власних колекцій — вечірні сукні, аксесуари та взуття, — каже директор виставки Наталія Лозицька, 47 років.
Модельєр Соломія Яцентюк працює зі своєю колегою Світланою Микитюк. На виставку принесли вечірні сукні й пальта з колекції "День та ніч у Венеції" по 700–800 грн.
Львів"янка Зоряна Кошова, 28 років, приміряє костюм дизайнерки Олександри Прудиус із колекції "Лісова пісня". За жакет, запаску та спідницю з вишивкою в етностилі модельєр просить 1 тис. грн.
— Я на весілля йду за дружку, — розповідає Зоряна. — А цей комплект дуже оригінальний, мені особливо подобається оздоблення, вишивка на ньому. До того ж він у єдиному екземплярі.
Вишиванки купували мало. Майстриня Олександра Григорук, 55 років, із Івано-Франківська привезла на виставку жіночу сорочку, розшиту бісером за 3 тис. грн. Чоловічі сорочки з червоно-чорною вишивкою на комірі та манжетах рукавів продає по 350 грн.
— Це все ручна робота, я сама вишиваю старовинні візерунки, — розповідає Олександра Григорук. — Ось цей перейняла зі шлюбної сорочки свого батька. А чорнобривці, вишиті гладдю на жіночій вишиванці, бачила на сорочці у Тернопільській області. Зараз такої не знайдете. Але торгу немає.
Уперше на виставці провели благодійну акцію. Фірми-учасниці подарували сиротам Лопатинської школи-інтернату в Радехівському районі Львівської області швейну машинку та тканини для одягу.
— Під час ярмарку вихованці інтернату демонстрували на подіумі одяг із подарованих тканин, — каже Наталія Лозицька. — Дівчатка самі пошили сукні та костюми.
Коментарі