На другому фестивалі ковальського мистецтва "Залізний лев" у Львові створили металеву карту України. Дійство відбувалося у дворі неподалік музею "Арсенал".
— Металеві пластини у формі областей викували заздалегідь. Над ними працювало десять осіб. Зараз виготовляємо прикраси для карти, — пояснює організатор фестивалю Іван Борисяк, 27 років. — Хто має бажання, кує символ свого регіону. Ковалі зібралися з усієї України.
— Карту виготовляли в моїй кузні, — розповідає львівський коваль 28-річний Максим Собуцький. — Упоралися за 2,5 тижня. А щойно викував павича й почепив його на Хмельницьку область. Хочемо встановити цю карту навпроти облради, біля щогли з прапором. Потрібна лише згода міста.
19-річний Володимир Стернюк із батьком Аскольдом кує сувенірні монети із зображенням львівського гербу. Дарують усім охочим.
— Одну робимо 5—10 хвилин. За цей час монета чотири рази розігрівається. Потім кидаємо її у віск. Завдяки цьому метал не втрачає блиску й не ржавіє, — показує на шиї власноруч викуваний амулет у вигляді хреста. — П"ять років ношу, а виглядає, як новенький. Замість воску часто використовуємо крем для обличчя. Це дорожче, але ефективніше.
10-річна Іванна Грицюк із міста Луцьк та 13-річна Олександра Ковалик із Червонограда на фестивалі викували "Падаючу зірку", почепили на Львівську область. 5-річний Данік Поляков допоміг батькові виготовити ложку для Донецька.
Торік на "Залізному леві" викували лавку для закоханих. У суботу її відкрили на пл. Ринок. Першими випробували кований виріб Андрій та Наталя Власови — у день свого весілля.
Коментарі