На базарі по вул. Глушець у Луцьку овочі, молоко та м"ясо продають на третину дешевше, ніж на міських ринках. Асоціація фермерів та приватних землевласників Волині підписали з Луцькою міською радою меморандум про зниження цін на овочі. Мерія надає селянам місця для торгівлі та рекламує ринки, а фермери обіцяють дешевше продавати харчі та впродовж року не підвищувати ціни.
До кінця року такі ринки почнуть працювати у семи райцентрах Волині.
— Картопля у фермерів коштує півтори гривні за кіло, морква — 80 копійок, капуста — від 70-ти. На міському базарі на 30–40 копійок дорожче, — розповідає лучанин Андрій Майданецький, 64 роки. — То чого не зекономити, як є змога.
На фермерський ринок заходять малозабезпечені лучани, здебільшого пенсіонери. Для них стоять кошики з безплатними овочами. Звідти можна взяти кіло картоплі, моркви або іншої городини.
До квітня облаштують ще два такі базари на вул. Грабовського та просп. Молоді. Торгуватимуть щодня, крім понеділка.
— Маємо взаємний зиск у часи кризи — городяни купують дешевше, а фермери мають збут без посередників, — каже голова асоціації Микола Собуцький, 47 років. — Для власників господарств це спасіння, бо досі мусили віддавати врожаї за копійки перекупникам.
Микола Собуцький фермер із 20-річним досвідом. Разом із дружиною та дітьми самотужки обробляють 30 га землі. На 27 га сіють зернові. Близько 3 га відведено під картоплю, буряки, капусту та лікарські рослини. Чоловік каже, торік врожаї зібрали гарні, але куди їх подіти, не знає.
— Повірте, ще до кризи фермери ледь зводили кінці з кінцями. А сьогодні селяни взагалі зневірилися, — додає Собуцький.
Керівник проекту "Фермерський ринок" 42-річний Олег Галасун упевнений, що нинішній порятунок селян — у гуртівнях і великих переробних підприємствах.
— На Волині немає жодного крупного сільгосппереробника, ми мусимо продавати продукцію в інших регіонах, — каже Олег Галасун. — Наприклад, ми домовилися про продаж у Криму дешевої картоплі, а тамтешні господарі привезуть на Волинь баштанні культури.
Нині в області зареєстровано 840 фермерів.
Коментарі