понеділок, 31 жовтня 2011 05:30

Церкву обробляють антипожежним розчином

— Наше керівництво як гроші отримало, зразу антипожежний розчин купило. В нашій області старі дерев'яні храми один за одним горять, — каже 53-річна Галина Князницька, працівниця музею церкви святого Юра у місті Дрогобич. — Я кожен раз під час бурі молилася, аби блискавка не влучила в нашу церкву. Вона старенька, дерево давно просохло. Спалахнула би, як сірник.

Храм стоїть на вул. Солоний Ставок поблизу центру міста. У п'ятницю зранку робітники замінюють покриття над іконостасом. Через дощі на початку літа воно пошкодилося. Прогнив ґонт, утворилися діри. Новий дерев'яний дах покривають рідиною, що захистить його від горіння.

— Міністр культури Михайло Кулиняк посприяв, аби нам із благодійного фонду дали 300 тисяч гривень, — каже 49-річна Алла Гладун, директор музею. — 250 тисяч дала обласна рада. За них до зими зробимо перекриття. А ще треба грошей на реставрацію унікальних фресок, водовідведення, облагородження території. І головне — на антипожежну сигналізацію. Щоб повністю відновити таку церкву, потрібно 2–3 мільйони гривень.

Храм спорудили наприкінці ХV — початку ХVI ст. 1656-го його перевезли із села Надіїв Долинського району на Івано-Франківщині. Стіни всередині розписані фресками галицького майстра другої половини XVII сторіччя Стефана Маляра.

За останні 20 років на Львівщині згоріли 27 дерев'яних церков. На сьогодні діють 398 таких храмів. З них лише 32 оснащені протипожежною сигналізацією.

Зараз ви читаєте новину «Церкву обробляють антипожежним розчином». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути