"Я постійно щось забуваю. Не вимкнути чайник чи праску – це для мене звична справа. Прочитаю книгу і через місяць-другий забуду її. Особливо швидко вилітає з голови назва книги і автор. Коли ще вчилася в університеті, пам'ять була значно кращою. Хоча вже тоді почалися проблеми. Тепер не можу вивчити англійської. Слова ніяк не запам'ятовуються. Що мені робити? Як покращити пам'ять? Які ліки для цього можна пити?"
Лист, що прийшов на редакційну скриньку від 25-річної киянки Марії, коментує столичний невролог Тетяна Майкова.
"Весь мозок – пам'ять. Її центру немає. Коли пам'ять знижується, це означає, що порушилась загальна робота мозку. Тільки вправивши її, пам'ять покращиться"
Лікар радить не куплятися на дорогущі ліки, які часто мають доволі неочікуваний результат.
"Препарату окремо для покращення пам'яті насправді немає і ніколи не буде. Але люди просять – лікарі пропонують"
Щоб пам'ять не підводила, її не треба перевантажувати.
"Записуйте у записники, комп'ютери те, що можна не тримати в голові. Дайте собі можливість не пам'ятати зайвого. Не вчіть по 10 мов, якщо без них можна обійтися. Мозок має свої ресурси і їх слід розрахувати на все життя порівно. З роками у мозку залишатиметься все менше місця"
Покращує память і стимулює розумову діяльність правильне харчування. Двічі на тиждень треба зїдати шматок лосося, який необхідний для нормального функціонування нервової системи. Слід їсти ківі, шпинат. В останньому багато антиоксидантів, що захищають клітини мозку від руйнування. Омлет зі шпинатом – кращий сніданок для тих, хто заробляє головою. Також треба пити багато виноградного соку.
Коментарі