Інавгурація нового уряду у повному складі відбудеться 13 лютого. Цього дня стане відомий результат битви, що ще продовжується, між прихильниками Мугабе та Цвангірая з питання пропорційного розподілу постів в кабінеті міністрів.
За умовами угоди про політичне врегулювання, що було укладене у вересні минулого року, президентом країни залишається Роберт Мугабе, який незмінно очолює Зімбабве з часу отримання незалежності в 1980 році. Через сім років він скасував посаду глави уряду.
Диктаторство фактично продовжувалося до весни 2008 року, а потім відбулися парламентські вибори, за підсумками яких опозиція перемогла з мінімальною перевагою. На президентських виборах в першому турі також взяв верх Цвангірай, але він не прийняв участі в другому турі, заявивши, що зазнає переслідуванню з боку влади. В результаті в другому турі переміг єдиний кандидат Мугабе, який залишився.
В середині вересня Мугабе та лідери опозиції підписали історичну угоду про розподіл влади, а днями парламент Зімбабве прийняв поправку до конституції, яка і відкрила шлях до створення уряду національної єдності.
Тим часом, економіка країни розвалюється, близько половини 12-мільйонного населення Зімбабве голодує, безробіття складає 94%, не вдається впоратися з епідемією холери.
Річна інфляція досягла 231 мільйона відсотків: в результаті влада була вимушена випустити унікальну купюру номіналом в 100 трильйонів зімбабвійських доларів, а під час нещодавньої деномінації з грошей прибрали відразу 12 нулів.
За матеріалами ИТАР-ТАСС, NEWSru.com
Коментарі