Десятки телекамер, журналісти, політики та кількадесят киян зібралися на Майдані незалежності, неподалік стели, біля двох невеликих портретів. Позаду чоловіки тримають державні прапори України та історичний національний прапор Білорусі. 20 липня о 19:00 люди прийшли вшанувати загиблого вранці, внаслідок вибуху автомобіля, відомого журналіста Павла Шеремета. Акцію проводять білоруси Києва та українські активісти . Площа наповнюється людьми, приносять квіти, запалюють свічки.
Кто убил Шеремета? Путин? Лукашенко? Порошенко? – надруковано на плакаті, котрий тримає Юрій Шеляженко, головний редактор газети "Правдошукач".
"Стався жахливий злочин, вбивство відомого журналіста, який критикував вище керівництво України, Росії і Білорусі. Тому якщо говорити про те, кому вигідне те що сталось, першими в цьому списку мають бути Лукашенко, Путін і Порошенко" – розповідає Шеляженко, збирає підписи під відкритим листом до лідерів України, Росії та Білорусі з вимогою об'єктивного розслідування вбивства Павла Шеремета.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: З'явилося відео моменту вибуху машини Шеремета
На Майдані з'являється народний депутат Мустафа Найєм, зустрічає друзів, запалює цигарку.
– Дуже виважено потрібно віднестись до того що сталось і поставити дуже жорсткі вимоги до влади щоб вона все таки розслідувала, щоб ми знали дійсно, хто до цього причетний. Я сподіваюсь що реакція президента і правоохоронних органів свідчить про те, що є намір розкрити цей злочин. І головне, ми маємо зрозуміти, що це ніяким чином не повинно бути сигналом для згортання свобод. В тому числі свободи пересування, свободи слова, свободи волі і думок – розповідає журналістам Найєм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найєм: Вбивць Шеремета знайдуть дуже швидко
"Ви навчили мене бути журналістом. Дякую." – пише на аркуші 21-річна Олександра Єфименко, журналіст одного з телеканалів. Витирає сльози, ставить аркуш між квітами.
– Павло Шеремет, це був той журналіст, на роботах якого я вчилась здобуваючи освіту, і гадала що продовжуватиму вчитись вже працюючи журналістом, – говорить Олександра: я впевнена на 100 відсотків, що швидкість і правдивість, з якою буде розслідуватись справа Павла Шеремета, стане лакмусовим папірцем професійності наших правоохоронних органів.
– Я прийшла сюди, тому що абсолютно розгублена. Я не вірю в теорію змов, не пам'ятаю якихось резонансних журналістських розслідувань, які робив пан Павло. Але для мене це дуже велике питання: Яким чином це сталось в центрі європейської столиці, людину посеред міста вбили в стилі гангстерських розробок. – розповідає Олена Оногда, співробітник Національного музею історії України (34 роки).
Нагадаємо, 20 липня, близько 7 ранку від вибуху авто загинув журналіст "Української правди" Павло Шеремет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ніколи не знайдуть ні замовника, ні виконавця. Безсилля і печаль" - соцмережі про вбивство журналіста
Коментарі