Життя у столиці подорожчало щонайменше на 300 зелених. Для середнього класу, чий дохід починається з 800 доларів. Зарплати ж зросли менше, ніж на 200. У того ж середнього класу.
Найвище підскочили ціни на послуги – майже на третину. На 20% збільшилася вартість прод- та промтоварів.
Натомість, зарплата або традиційно відставала від інфляції, або взагалі не змінювалася.
Життя в Україні дорожчає рекордними темпами. Лише за рік український борщ зріс у ціні щонайменше на чверть. Подорожчало все – картопля, морква, капуста, а найбільше – олія.
Та продукти, хоч і відлякують дорожнечею, все ж не так, як послуги. Ціни на житла, яким, здавалося б, уже нікуди рости, взяли нові висоти.
Плата за оренду квартири торік побільшала на третину. Відчутно пішов у гроші відпочинок, а налякані цінами на бензин таксисти нестримно здорожчували проїзд.
А ось екс-міністр фінансів запевняє – зарплата таки росла. У більшості українців. Хоча за інфляцією традиційно не встигала. Не лише за реальною, а й навіть за держкомстатівською.
Анатолій Кінах, міністр економіки (2006-2007 рр.): "По попереднім прогнозам і підрахункам, реальна зарплата у 2007 році зросте на рівні 12,5 %, реальна, підкреслюю".
Торішні середня зарплата плюс інфляція – дорівнює новий прожитковий мінімум. До такою математики невдовзі вдадуться в Міністерстві праці, щоб уже до квітня вирахувати нові зарплати й пенсії.
Поки ж Мінпраці рахуватиме мінімум, столиця вже хизується максимумом. Найвищі заробітки, як і раніше, київські. Середня платня за підсумками 2007-го – майже 500 доларів. Та чим в Україні хизуються, у сусідній Польщі того соромляться. Там півтисячі зелених – заробітній мінімум, дозволений законом, повідомляє НТН.
Коментарі